Půvabná světla z nové kolekce Ay illuminate

Světla z nové Z kolekce ekologické firmy Ay illuminate charakterizují stínítka z přírodních materiálů, jako je sisal nebo úplet ze Svazijska či ručně tkané hedvábí z Afghánistánu. Pokud si lampu koupíte, budete mít nejen moderní designový kousek slušící každému typu interiéru, ale také pomůžete ženám, které stínítka v exotických zemích vyrábějí tradičními technikami.

Je libo hedvábí, kašmír, úplet nebo sisal? 

Hedvábná a kašmírová stínítka lamp ze Z kolekce jsou vyráběná firmou Azezana v Kábulu, která zaměstnává výhradně ženy a zpracovává pouze přírodní materiály – dokonce i většina barviv je přírodních. Díky firmě, jejíž jméno v překladu znamená „Naděje pro afghánské ženy“ má v současné době už práci 20 Afghánek.

Ve Svazijsku pro Ay illuminate místní ženy ručně vyrábí stínidla ze sisalu nebo recyklovaného úpletu a to vše podle mezinárodních principů fair trade, které zajišťují spravedlivou finanční odměnu všem lokálním řemeslníkům.

Ryzí magie lamp Z kolekce podle designéra Nelsona Sepulvedy

Designér Nelson Sepulveda, který spolupracoval na designu nové Z kolekce, vystudoval výtvarné umění v Chile a ve Francii a kromě práce pro Ay illuminate je také stylistou Hermes. Pro Sepulvedu jsou světla ze Z kolekce, využívající ručně vyráběných látek jako stínítek, esencí toho, jak si lidé představují lampu. K designu Z kolekce ho inspirovala dětská vzpomínka – na Nový rok šel setmělou ulicí, když tu někdo zapálil papírový lampión. Vznášející se žlutý lampión na černé obloze dodnes přirovnává k ryzí magii. 

Značka Ay illuminate

 Holandská firma vyrábějící osvětlení v zemích Asie a Afriky. Designéři Ay illuminate se zaměřují na přírodní materiály, jako je bambus nebo ručně tkaný sisal. Výsledkem jsou originální ekologická svítidla nadčasových tvarů. Designéři vždy spolupracují s lokálními řemeslníky, protože věří, že v řemeslech zůstává duch jednotlivých kultur. Svítidla Ay illuminate se prodávají ve všech špičkových evropských showroomech. Le Patio jako první v ČR nabízí tyto lampy inspirované organickými tvary a vyráběné na principech fair trade.

Ceny produktů z fotografií se mohou lišit podle velikosti a provedení, na vyžádání dodáme.

Z5 Australia                                                              9. 000 Kč

 

 

Fotogalerie