Produkty Dr. Gaye, jaké byste měli poznat

Vzpomínky na Afriku

MUDr. Gaye Papa využívá při přípravě svých léčivých přípravků africké i české byliny. Využívá své zkušenosti ze dvou koutů světa. Hovoří i o tom, jak medicínu vnímají lidé v Africe. „Ještě nedávno jsem tam vnímal velký příklon k moderní medicíně,“ vysvětluje. „Lidé si uvědomili, že její účinky jsou rychlejší. Poslední dobou ale vnímám zvrat. Pacienti se začínají vracet k tradicím. Obnovují znalosti tradiční medicíny, hledají zkušenosti z historie. Právě v historii se dnes hledá moudrost, která pomáhá člověku dnešní doby.“

Produkty Dr. Gaye, jaké byste měli poznat

Kromě fantastických vitamínových olejů s vůní levandule, pomeranče nebo grepu je to například kouzelné Shea máslo, které vaši pleť zvláční k neuvěření! Dále hydrofilní oleje, přípravky na pěstění rukou, vlasové kúry, koupelové soli i extrakty s Hibicellou, které dodají energii a optimálně vás naladí. Skvělé jsou i přírodní energetické nápoje s báječnou chutí ibišku se zázvorem nebo ibišku s borůvkou.

Najdete v nich habešský pepř a další plody subsaharské Afriky.

 Karitol je král

 MUDr. Gaye Papa pochází ze Senegalu. Je vysoký a úsměv z jeho tváře téměř nikdy nemizí. V Čechách žije od roku 1984, lékařskou fakultu vystudoval v Praze. V hlavním městě se oženil a stal se tatínkem tří dětí. Sympatický Gaye studoval všeobecné lékařství. Stále více se ale zaměřoval na obor alergologie a dermatologie. Dnes je značka Dr.Gaye zárukou kvality, přírody a nositelkou zdraví. Najdete ji nejen v lékárnách, ale i v lázních – třeba v Jáchymově nebo v Lázních Bělohrad. 

 „Neděláme kosmetiku, ale ani léky,“ vysvětluje usměvavý lékař. „Vytváříme něco mezi tím. Vlastně jakýsi doplněk léčby s dobrým účinkem. Takový, jaký můžete s klidným svědomím lidem doporučit. Naše pacienty udržuje v kondici, pomáhá je udržovat zdravé. Cílím zejména na kožní problémy a alergie. Přeji si, aby mé výrobky pacientům přinášely úlevu. Staly se jejich jistotou. Pomocnou rukou, která pomůže a uleví. Bezpečně je provede dnešním světem plným civilizačních neduhů.“

Nejoblíbenějším produktem Dr. Gaye je Karitol.

Masážní krém, který obsahuje xylopii, kaštan, kostival a mentol. Geniálně uleví od bolestí zad, kloubů i nohou. Můžete jej využít jako prevenci, doplněk léčby i regenerační kůru. Vyzkoušela jsem sama a mohu jeho skvělé účinky potvrdit. Vážně, Karitol je král!

„Vyvíjel jsem Karitol s panem inženýrem Čermákem,“ doplňuje Dr. Gaye. „Je v něm myšlenka, jakou si přeji propagovat. Je v něm naše spolupráce, společná tvorba. V  práci vycházím ze zákona rovnováhy. Číňani říkají jing-jang. Hledám proto rovnováhu i v medicíně. Představte si, že máte problémy s klouby. Cítíte bolest, ale zároveň je to i cévní problém. Stává se, že průtok krve není dobrý. Krev tlačí na nervy a právě tím bolest způsobí. Pokud na bolestivé místo natřete hojivý gel, řešíte problém lokálně. Nemusíte polykat léky. Nezatěžujete organismus. Lék působí na místě, kde je ho zapotřebí. Je to úleva pro člověka, ale výrazně se šetří i náklady na jeho léčbu. Nakonec to není zátěž ani pro přírodu. Právě takový stav vnímám jako ideální.“

Kromě fantastických vitamínových olejů s vůní levandule, pomeranče nebo grepu je to například kouzelné Shea máslo, které vaši pleť zvláční k neuvěření! Dále hydrofilní oleje, přípravky na pěstění rukou, vlasové kúry, koupelové soli i extrakty s Hibicellou, které dodají energii a optimálně vás naladí. Skvělé jsou i přírodní energetické nápoje s báječnou chutí ibišku se zázvorem nebo ibišku s borůvkou.

Najdete v nich habešský pepř a další plody subsaharské Afriky. Najdete v nich společný cíl a spolupráci dvou mužů, pro které je příroda a zdraví životní metou. Najdete v nich jejich společné vidění světa.

Sůl z růžového jezera

Jedná se o tři druhy solí, každý druh obsahuje směs 3 složek pro klouby velice důležitých: Sůl z růžového jezera, Shea máslo, silice pomerančová a hřebíčková. Na břehu oceánu Atlantiku, na severním okraji Dakaru, leží Růžové jezero. Je to jezero o rozloze 3 km2 a hloubce 3 m. Kdysi bylo pouhýma očima vidět, že je součástí oceánu. Dnes jej s ním spojují malé podzemní kanálky, které slouží jako zásobárny vody. Jezero má slanou vodu. Voda je tak slaná, že se člověk jen těžko může potopit a je nadnášen na hladině bez jakéhokoliv úsilí. Jezero své jméno získalo díky svému růžovému zabarvení. Tato růžová barva je výsledkem součinnosti minerálů a mikroorganismů, které zde žijí.

Xylopia

Xylopia je nervový regenerátor a silný stimulující prostředek pro celé tělo. Tento výrobek je alkoholový extrakt plodů Xylopia aethiopica a je to směs vody, alkoholu a účinných látek. Xylopia neboli přesně řečeno Xylopia aethiopica je vysoký a štíhlý strom. Průměr kmene měří 60-70 cm a jeho výška je 15 – 30 m. Hojně roste v lesnaté části subsaharské Afriky, převážně kolem řek. Plody dává jednou za rok, a ty vypadají jako fazolové lusky. V luscích je několik malých a tvrdých semínek.

Účinky. Zvyšuje prokrvení, tonizuje nervovou soustavu. Rovněž ulevuje od bolesti, odstraňuje otok, podporuje hojení, má desinfekční a čistící účinky.

Text : Alena Štrobová  Fotografie : Dagmar Hájková

 www.medinatur.cz

Fotogalerie