Pro animovaný film TMÁNÍ napsala píseň na míru Lenka Dusilová

Úspěšný animovaný film TMÁNÍ, vyprávějící o boji s depresí, doprovodí stejnojmenná píseň Lenky Dusilové.  „Některé momenty mi mrazivě připomněly moje bolavé zkušenosti z minulosti,“ říká devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, která song TMÁNÍ nyní vydává jako singl. „Velice si cením toho, že se dnes otevřeně mluví a diskutuje o psychickém zdraví a možnostech řešení těchto stavů, třeba i přičiněním filmu TMÁNÍ. Považuji za skoro nutné učit se péči o vlastní psychické zdraví už od malička. Třeba už i na školách…“ 

Autobiografický film, čerstvě nominovaný na cenu Český lev, vytvořil režisér Ondřej Moravec pro médium virtuální reality. Film ukazuje ukazuje vizuálně podmanivým způsobem, co se děje v hlavě mladého člověka s depresí. A popisuje i cestu, která autorovi pomáhá dostat z těchto stavů ven. Film, který se jako první český projekt tohoto typu představil na Filmovém festivalu v Benátkách, v soutěži na MFDF Ji.hlava a řadě dalších festivalů, je do 12. února k vidění v pražském Centru DOX. 

Lenky si nesmírně vážím jako hudebnice a jako člověka. Její tvorba mi byla vždy blízká. Navíc jsem věděl, že Lenka často používá svůj hlas jako hudební nástroj a různé vokalizace zapojuje do svých písní. Jelikož je celý soundtrack postavený právě na polyfonii hlasů, bylo mi jasné, že pro titulní píseň bude Lenka ta nejlepší volba," říká Ondřej Moravec.

Ke spolupráci na této písni Lenka Dusilová oslovila hudebního producenta Tomáše Havlena a na textu se s Lenkou podílel Martin Kyšperský.

Singl Tmání bude dostupný na všech významných hudebních službách 27. ledna.

 

Fotogalerie