PRINCE V. ALLUM - INDICKÝ FYZIOTERAPEUT

 

 

Prince Allum: Pocházím z ostrova Mauricius a narodil jsem se v hinduistické rodině. Co se týče mých léčitelských schopností, otec mi vždy říkal, že mám dar od přírody, který jsme zdědil po svém dědečkovi. Ovšem bohužel jsem neměl tu čest dědu osobně poznat.

V kolika letech jste přijel do České republiky ? Proč právě Praha ?

P.A.: Jsem v Praze už přes pět let. Na Mauriciu jsem pracoval v luxusním hotelu, jehož klientem byl jeden významný český businessman. Napadlo ho zajít ke mně na masáž, od té doby jsme se skamarádili, pozval mě do Čech a stali jsme se blízkými přáteli. Tehdy nikoho, ani mě nenapadlo, že toto pozvání totálně změní můj život. Prvních šest měsíců mého pobytu v České republice jsem cestoval a poznával krásu Vaší země. Byl jsem v Pardubicích, Český Krumlov, Moravská Třebová… a mnoho dalších. Moje přítelkyně Aneta, která je rodilá pražanda si dělá legraci, že ona za celý život nebyla v tolika městech jako já za šest měsíců.  ☺ Úplně jsem se do Vaší země zamiloval a zodpovědně se rozhodl, zůstat a zkusit tady své štěstí.  

Kdy jste v sobě objevil léčitelské vlohy ? V dětství ?

P.A.: Meditace a léčení pomocí energií mě zajímalo už od útlého dětství. Obě tyto metody totiž k sobě mají velice blízko. V deseti letech jsem také logicky začal s jógou, která sama o sobě též léčí. Stále jsem si rozšiřoval vzdělání a začal i s reiki a léčením bylinami i rostlinami. V osmnácti letech jsem se stal učitelem v oblasti jógy a alternativní medicíny. Ovšem v těchto oborech se musíte neustále zdokonalovat a vyvíjet. Takže sám jsem i nadále navštěvoval další kurzy jako student. Zatímco jsem k tomu na univerzitě studoval chemii a biologii už jsem vlastně léčil lidi po celém Mauriciu a snažil se jim co nejvíce pomáhat. Po škole mě oslovili ty nejlepší hotely na Mauriciu, abych pro ně vedl jejich spa a wellness. Zároveň jsem ale nepřestával masírovat, vlastně jsem nepřestal už od svých deseti let. Ze všeho nejvíc mě totiž zajímá pomáhat lidem a snažit se vyřešit jejich zdravotní potíže.

Měl jste nějakého guru ?  

P.A.: Co se týče alternativní medicíny, fyzioterapie a jógy, nejvíce mě ovlivnil můj učitel Dr. Dhiren Gala. Ale měl jsem za svůj život opravdu štěstí na mnoho kvalitních učitelů a guru v různých oblastech. 

Proč indická masáž ?

P.A.: Masáže se praktikují už po tisíciletí. Dnes je v nabídce více jak 80 druhů masážních terapií a fyzioterapií. Ovšem nejstaršími z nich jsou právě indické nebo čínské procedury. Dokonce i thajské masáže jsou na nich založeny.  Indické masáže v sobě kombinují rovnováhu mysli, těla a duše tudíž pomáhají ve všech směrech a vytváří tak dokonalou symbiózu, která léčí, uklidňuje, zároveň nabíjí energií a posiluje celé vaše já. 

 

V čem jste , Princi , nejlepší ????

Na tuto otázku jsem si dovolila odpovědět já, protože Prince nevěděl, jak se vychválit ☺

☺ Díky za pochopení, Aneta ☺

V tom, že ke každému přistupuje individuálně, nikdo nemá stejnou masáž, dokonce stejný člověk přijde 5x na masáž a pokaždé bude jiná. Prince totiž sleduje, co tělo potřebuje a podle toho pracuje. Pozná to, jelikož studoval anatomii, akupresuru a akupunkturu, což opravdu znamená, že tělo musí znát naprosto dokonale. Navíc pracuje s energiemi, které s fyzioterapií propojuje. Krom toho klasickou fyzioterapii propojuje s alternativní medicínou. Je tak trochu psycholog, pozná už od pohledu, co Vás trápí nejen fyzicky, ale i psychicky. A když toto vše spojíte v jedno, dočkáte se od Prince naprosto přesné informace o vašem stavu. Jakmile po konzultaci zjistí, zda dokáže vyřešit váš problém, tak dělá zázraky. Chová se ke každému jako ke králi a nikoho neupřednostňuje, je to vážně prince se vším všudy a my si ho proto velice vážíme. U nás ve wellnessu je to opravdu jako jedna velká rodina a všichni vždy odcházejí spokojeni. 

      www.princeofwellness.cz               foto : Dagmar Hájková

Fotogalerie