POUTNÍK - NEJLEPŠÍ PŘÍBĚH PAULA COELHA

Film o úžasné životní pouti spisovatele Paula Coelha 

Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Prodalo se přes 165 milionů výtisků jeho knih. Coelhovy romány byly přeloženy do 80 jazyků a publikovány ve více než 150 zemích. Ale jeho mládí nebylo tak přímočaré a snadné jako souhrn jeho spisovatelských úspěchů. Coelhova mladická bilance by zněla: pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti Paula Coelha, na jejímž konci se stal vypravěčem příběhů, které fascinují miliony čtenářů.

   FILM POHLEDEM TEREZY HERZ POKORNÉ

                             POUTNÍK  -  nejlepší příběh Paula Coelha

„ Když něco doopravdy chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhnul.“   

Je krásné sedět v kině a vidět film s kamerou, tvořící obrazy, které vchází do duše hlavních představitelů i nás diváků. Film, kde se všechny tvůrčí složky v dokonalé souhře spojí k vyprávění velikého lidského příběhu. Příběhu spisovatele, který je dnes překládán do více jazyků než William Shakespeare. Autora, který prošel svým vlastním peklem a musel se několikrát odrazit od dna, aby se pak mohl stát jedním z nejúspěšnějších ve svém oboru. V tom po čem toužil již od dětství, v tom co je jeho povoláním a posláním.

 Při čtení jeho knih člověk poznává sám sebe, při sledování filmu pak obrovskou lidskou sílu. Sílu sebedestrukce i touhy po poznání, bolest hledání i důležitost toho, nikdy se nevzdávat, nikdy nepřestat věřit svému snu.

Hlavním zdrojem inspirace pro romány Paula Coelha je jeho vlastní život. Ve filmu se prolíná několik etap, z nichž se pak skládá celá mozaika života. Života, který rádi sledujete z pohodlí plyšového sedadla kinosálu, ale jistě byste nechtěli být na místě filmového hrdiny před sebou. A možná ano, ale zcela určitě pouze v některých chvílích. Coelho flirtoval se smrtí, experimentoval s drogami i magií, byl dítětem květin, spoluvytvářel historii brazilského  rock’n’rollu, vášnivě miloval i nenáviděl, je rozervaným umělcem, jako mnoho geniů před ním. Jeho sen, triumfovat jako spisovatel se mu k veliké radosti všech jeho čtenářů, splnil.

Splnil se, protože mu nikdy nepřestal věřit, nikdy se své největší touhy, nevzdal. 

                                                                     

                                                                   Tereza Herz Pokorná 

Fotogalerie