Poslední naděje Věry Bílé

Věra Bílá byla na přelomu tisíciletí nejznámější českou zpěvačkou ve světě. Na pódiu stála naposledy před deseti lety. Pak dala přednost „výherním“ automatům v Rokycanech. A to dokonce před vystoupením v Královské opeře v Madridu, nebo ve vyhlášené newyorské Carnegie Hall!

Po smrti syna a manžela se Věra topí v depresích. Má existenční starosti, bydlí na sociální ubytovně. Přede dvěma lety jí nabídl účinkování ve skupině Džino Rom-Rock kapelník Dušan „Džino“ Čonka. Ten se pokouší o propojení romského folklóru a tvrdého rocku. Věra je náhle plná pokory. Po dvou letech úmorných zkoušek mají Džino s Věrou spolu hrát poprvé na veřejnosti. Míří na koncerty do Norska. Do generálky ale vstupuje nečekaná a zcela šokující zápletka...

Na novinářské projekci v kině MAT Věra Bílá řekla: " Dokument se mi líbil, byl pravdivý a snad se bude líbit i divákům. Jsem už starší ženská, je to tak, nepotřebuji žádný luxus, vše krásné jsem si už užila. Nejvíce mi ale chybí můj muž a syn, ta ztráta stále bolí. Cítím se na 20, srdce mladé, tělo staré. Chci dál vystupovat a zpívat!"

 

Dokument  D.Vondráčka a R. Šantúra  Poslední naděje Věry Bílé 

premiéra 4. prosince na ČT 2 ve 21 hod.

 

Text a fotografie: Dagmar Hájková

Fotogalerie