Pop operní trio LA GIOIA oslavuje mile kulaté narozeniny

Je mi velkou ctí, vést s vámi, pánové, tento rozhovor. Vždyť která žena by nebyla poctěna, že může položit pár otázek třem sympatickým charizmatickým pěvcům v oblecích, co nás okouzlili před osmi lety v pěvecké soutěži Česko-Slovensko má talent. 

Od té doby vaše společná pěvecká kariéra nabrala obrátky. Máte za sebou množství vlastních koncertů, spoustu vystoupení na společenských akcích, plesech, módních přehlídkách, v televizních i rozhlasových pořadech, byli jste též hosty na koncertech mnoha známých popových hvězd. Je pro vás na každém vystoupení důležité naplno dostát jménu, které jste si pro trio zvolili? LA GIOIA přece v italštině znamená RADOST.

Ano, je to pro nás ta nejdůležitější motivace, aby lidé odcházeli z našich vystoupení plní radosti z výjimečného zážitku. Taktéž je to důležité proto, že kus z nás si lidé berou s sebou do svých domovů bezprostředně po koncertě anebo v podobě hudebního nosiče. Takže jsme se stali součástí jejich životů a věříme, že radostnou.

Zpěv jste vystudovali, jste dva operní a jeden popový zpěvák, věnovali se mu již před založením tria La Gioia. Čím jste ale chtěli být jako malí desetiletí kluci?

Matej:Pocházím z rodiny, kde otec preferoval fotbal a matka byla učitelka v mateřské školce, takže jsem od malička vedl boj sport versus umění a dnes jsem rád, že se věnuji oběma koníčkům a dokonce mě hudba živí.

Peter Š: Musím se přiznat, že jsem odmalička obdivoval kamioňáky, jak ovládají ten velký kolos a ještě mě zaujalo povolání popeláře-naskakovače. Ti uměli velmi rychle vysypat popelnici a pak hned  naskočit na popelářský vůz. A to jsem obdivoval.

Peter D: Hudba v naší rodině nebyla prioritou, proto jsem snil o množství jiných povolání. Chtěl jsem například být námořník nebo myslivec. Je ale pravdou, že povolání zpěvák bylo vždy v užším výběru mých dětských snů.

Právě deset let, deset společných pěveckých let, letos oslavujete. Přijměte nejprve blahopřání k 10. narozeninám a k tomu navážu otázkou. Pokud byste měli z těch deseti let vybrat největší úspěch, shodnete se na stejném? Nebo máte největší úspěch tria La Gioia každý sám za sebe?

Matej: Pro nás je důležité, že jsme setrvali a to, že dnes rozdáváme radost dál a doufám, že ještě aspoň dalších 10. let budeme. Naše hudba je i naše největší motivace. 

Peter Š: Pro mě je největší úspěch vždy nové cd, které jsme právě nahráli. Je to pro mě malý zázrak. Je to něco, co tu po nás zůstane.

Peter Ď: Za největší úspěch považuji právě to, že jsme stále v původní sestavě a stále máme chuť objevovat a posouvat naše hranice tak, jako tomu bylo na začátku.

Jistě vás za deset let společného uměleckého působení také potkaly neúspěchy a krize. Jak je zvládáte a zvládáte je s humorem? Kdo z vás tří zaručeně a nejlíp rozesměje dva zbývající?

Závažné krize se nám naštěstí doteď vyhýbaly, rovněž jsme vděčni za to, že nikdo z nás nebyl nějak vážně nemocný. Když se pár krizových momentů vyskytlo, tak právě humor byl ten zázračný lék, který nám vždy dokázal navrátit zpět radost.

Vydali jste se na velmi originální cestu, propojovat dva hudební světy, které jsou zdánlivě neslučitelné. Vaše velkolepé úspěchy však jasně ukazují, že je opak pravdou. Jaký je podle vás dosah hudby v dnešním uspěchaném, často na krásu zapomínajícím, světě?

Hudba se v současnosti stala výrazným konzumním artiklem, málokterý hit přižije víc jak pár měsíců. Proto i my saháme po písních ověřených časem a snažíme se jejich uměleckou hodnotu ještě znásobit.

Mnohé vaše skladby jistě u posluchačů vyvolávají „zimomriavky“. Působí některá skladba takhle na vás?

Matej: Určitě jsou to především ty skladby, které mají jasný příběh a dokazují i po letech, že jsou právem považované za hity. Naštěstí je takových v našem repertoáru dost.

Peter Š: Každá skladba má své kouzlo, svoji atmosféru. Ke každé si člověk najde vztah buď hned, nebo postupem času.

Peter Ď: Ano, především když nějakou skladbu zařadíme opětovně do našeho repertoáru. Tehdy si znovu můžeme přivolat emoce, jaké jsme prožívali poprvé.

Pokud se podívám na váš facebook, najdu tam jedině a pouze slova chvály. Je mi tedy jasné, že máte nespočet příznivců a fanynek především. Máte nějaký oficiální fanklub, se kterým jste pravidelně v kontaktu?

Máme fanklub, velmi si našich fanoušků vážíme a s mnohými z nich nás pojí už takové osobnější kontakty.

A jak vůbec vnímáte sílu sociálních sítí a internetu? Vaše oficiální videa mají  na youtube desetitisíce shlédnutí, takže z toho máte jistě radost.

Bez sociálních sítí dnes už žádná úspěšná kapela nemůže fungovat. Je to prostor na bezprostřední komunikaci s fanoušky. Též je to zajímavý reklamní prostor a rychlé seznámení fanoušků s našimi novinkami.

Osobně mě okouzlil videoklip se skladbou „Ma Fille Est Belle“.  V příběhu vystupujete jako tři moudří rádcové, možná by se dal klip velmi dobře využít právě teď, kdy se blíží oslavy Sv.Valentýna. Zpívali jste už někomu na svatbě?

 

Pravidelně dostáváme nabídky na zpívání na svatbách a Valentýn je pro nás velmi významným dnem také proto, že 14. 2. 2009 jsme poprvé veřejně vystoupili.

 

Tři sexy muži s úchvatnými hlasy ovšem při svých vystoupení okouzlují nejen zpěvem, ale též zjevem. Máte vztah k módě? Jste přece tvářemi německé módní značky BUGATTI fashion.

 

V tomto směru, podobně jako ve zpěvu, jsme každý trošku odlišný. Někdo upřednostňuje víc klasiku a někdo víc sleduje módní trendy. Navzdory našim odlišnostem se ale vždy snažíme působit jako harmonický celek.

 

U příležitosti svých desátých narozenin vydáváte nové CD s názvem „Best of Československé“. Jaké skladby jste na něj zařadili a jak se těšíte v březnu na Žofín, kde CD při příležitosti galakoncertu pokřtíte?

 

CD je výběrem českých a slovenských hitů, které jsme přezpívali v pop operní formě a tvoří průřez alb  z dosavadního období. Máme tam i pár bonusových novinek. Křest CD, spolu s naším jubileem, bude pro nás určitě velkým zážitkem také z důvodu, že pozvání na tento koncert přijalo několik zvučných jmen české a slovenské pop music.

 

Děkuji za rozhovor, přeji vám z celého srdce krásný pražský koncert, spoustu nadšených posluchačů a mnoho dalších úspěchů i vašich splněných snů.

Otázky pokládala Zuzana Rožková

Dovolujeme si pozvat čtenáře StyleNew na Narozeninový galakoncert  LA GIOIA v pondělí 18. 3. 2019 od 19.00 hodin do pražského paláce Žofín. 

https://www.ticketmaster.cz/event/la-gioia-vstupenky/7251

Současně pro naše čtenáře vyhlašujeme SOUTĚŽ O 2 VSTUPENKY na tento koncert. Odpovězte na otázku jaké je datum prvního veřejného vystoupení tria LA GIOIA?

Odkazy na videa LaGioia:

Nessun Dorma https://www.youtube.com/watch?v=kri8nrLzF7o

https://www.youtube.com/watch?v=RPa395U96rs

https://www.youtube.com/watch?v=AdDpQxr-_TY

 

Soutěžní formulář

Odpověď:
Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Kontrola - napiště slovy výsledek 2+1:

Fotogalerie