Polštáře a přehozy inspirované retro stylem v barvách francouzského jihu

Máte rádi len nebo bavlnu vyrobené s ohledem k životnímu prostředí, baví vás retro vzory a necháte se díky bytovým doplňkům přenést na jih Francie? Pak vás potěší nová kolekce polštářů a přehozů francouzské značky Vivaraise, kterou představuje Le Patio. 

Retro na jihu Francie

 Jdete po lehce kamenité cestě, kterou lemují kopce tymiánu a levandule, za olivovníky prosvítají vápencové skály, to vše zalité přívětivým, ještě ne příliš ostrým sluncem. Máte totiž pronajatý dům na jihu Francie..ano, je to sen uprostřed pandemie, ale my věříme, že i díky barvám typickým pro přírodu francouzského jihu se sny mohou zhmotnit u vás doma: Tymiánově zelená a okrová vévodí letošní kolekci polštářů Vivaraise. Dále v kolekci najdete  kombinace neutrální béžové s bílou nebo s černou. Vzory se inspirují retrem – 60., 70. i 80. léta zde s námi ještě chvíli zůstanou, stejně jako styl, kterému značka dala jméno nomad chic.

Tipy Le Patia

Dekorační lněné polštáře Zeff Mona v tymiánově zelené nebo okrové barvě se svým jednoduchým geometrickým vzorem pěkně doplní moderní interiéry. Mají certifikaci Oeko-Tex, která zaručuje, že produkt neobsahuje žádné toxické látky a je ohleduplný k životnímu prostředí.

Bavlněné polštáře Gustav s dekorativní geometrickou výšivkou a černo-béžovou nebo bílo-béžovou barevností jasně dokazují na inspiraci 60. léty. Také mají certifikaci Oeko-Tex.

Další novinkou jsou na dotek měkké a velmi příjemné bavlněné přehozy přes postel: Ručně prošívaný Ming Perle a Swami lin s plastickou úpravou, který lze též doplnit polštáři. Oba přehozy mají konečnou úpravu stonewash.

Značka Vivaraise

Francouzská autorská značka Vivaraise s čtyřicetiletou tradicí je spjatá s designérkou Esther Blanchard, která pro své kolekce využívá netradiční způsob tkaní látek. Používají se pouze přírodní materiály, kolekce jsou organizovány podle barev. Tkaniny jsou vyráběny ručně ve Francii a Portugalsku. Le Patio nabízí přehozy na postele, polštáře, ručníky a předložky do koupelen. Dále ložní prádlo a závěsy s voály.

 Pěkný den s vůní levandule:) přeje Kateřina Marková R. Pereira

 

 

Fotogalerie