Pohlednice z Kazachstánu

Zoo Praha letos přepraví první koně Převalského do Kazachstánu v rámci projektu Návrat divokých koní 2024. Celkem tři hřebci a pět klisen poletí 3. června armádními letouny CASA z Prahy a Berlína současně. Veřejnost má nyní možnost se do reintrodukčního projektu zapojit a obdržet unikátní pohlednici přímo z Altyn Dala, tedy ze „Zlaté stepi“, kde budou tito poslední divocí koně světa vypuštěni do volné přírody. Stačí do 15. května přispět na sbírkové konto Pomáháme jim přežít částkou 500 Kč nebo vyšší, vyplnit krátký dotazník/Pomáháme přežít/ a pak už jen čekat, až se v poštovní schránce objeví pohlednice od týmu Zoo Praha.

Sbírkové konto Zoo Praha s názvem „Pomáháme jim přežít“

Číslo účtu: 43-6804660247/0100

Variabilní symbol: 3102019

Poznámka pro příjemce: Pohlednice z Kazachstánu

Co dělat, když pohlednice nedorazí?

Pokud pohlednice nedorazí do 31. srpna 2024, dejte nám prosím vědět na email pohlednice@zoopraha.cz. Přeci jen, z Kazachstánu do Prahy je to daleko a nastat může celá řada komplikací. Dokážeme to ale napravit.

Foto: Pohlednici zdobí oficiální vizuál letošního transportu od českého přírodovědce a ilustrátora Jana Dungela. Zachycuje skupinu koní Převalského, která má symbolizovat cílový stav projektu – fungující populaci koní Převalského v oblasti Altyn Dala. Podkladová barva vychází z barev vlajky Kazachstánu. Zdroj Zoo Praha