Podnikněte cestu kolem světa s ekologickými svítidly z MOJO kolekce, které navíc přispívají na bezpečné osvětlení v Africe.

Máte rádi exotickou přírodu a dbáte na to, aby původ věcí, které si pořizujete, byl v souladu s ekologickými principy? Pak si oblíbíte nová světla z přírodních materiálů z kolekce MOJO. Svítidla, která jsou podle aktuálních designových trendů, nakoupíte jak v kamenných prodejnách Le Patio, tak i v eshopu. 

Cestujte po zajímavých místech celého světa se svítidly kolekce MOJO.

Každé ze svítidel MOJO kolekce, které je vyrobené ze snadno rozložitelných přírodních materiálů, nese pečlivě vybrané jméno odkazující na zajímavá místa naší planety, která jsou mnohdy v ohrožení:

 

Unikátní projekt Good&MOJO: Koupí světla daruj světlo – na pomoc nikdy není pozdě

„Naší první inspirací byla kniha Jimmyho Nelsona: Before They pass away (Než zemřou) o posledních kmenech indiánů, kteří si dokázali udržet svoje tradice v rámci globalizovaného světa“, říkají tvůrci holandské značky It’s about Romi. A díky svému heslu „Nikdy není pozdě“ se vrhli do vytváření kolekce Mojo, jejíž výrobky jsou ze 100% rozložitelných materiálů.

Z každé lampy, kterou koupíte, jde 5 % mezinárodní neziskové organizaci WakaWaka, která poskytuje solární světla lidem v oblastech bez elektřiny, často s humanitární pomocí. Solární lampa WakaWaka je efektivní náhražkou za nebezpečné petrolejové lampy hojně používané v rozvojových zemích. Lampa po dni nabíjení na slunci vydrží svítit 80 hodin, navíc jde o bezpečné světlo.

Během tří let projekt Good&MOJO tak pomohl už 3000 rodinám a cílem je toto číslo zdvojnásobit do konce roku 2020.

Le Patio spolupracuje se značkou It’s about Romi již od roku 2015.

 

Sustainable značky v Le Patiu

Sustainable nábytek – ten, který je recyklovatelný nebo z recyklovatelného materiálu. Čím dál víc si začínáme všímat své ekologické stopy, kterou zanecháváme na naší planetě. Přemýšlíme, jak co nejméně zatížit životní prostředí a snad se nám to i daří v případě recyklace odpadů, zero waste konceptu či výběru upcycled fashion značek. Ale co interiérový design? Pokud se chcete i při výběru nábytku, svítidel a bytových doplňků chovat ekologicky a zároveň máte rádi pěkný design, možná budete v českých luzích a hájích bezradně tápat. Jedním z mála obchodů, který na český trh již několik let systematicky vozí sustainable, eko a fair-trade interiérové značky, je Le Patio.

 

 

Fotogalerie