POCTA ENRICU CARUSOVI A EMĚ DESTINOVÉ

Koncertní událost sezóny v Obecním domě dne 12. dubna letošního roku byla věnována přátelství dvou ikonických legend, konkrétně tedy: Enricu Carusovi a české pěvkyni  Emě Destinové, za účasti italského tenora Giuseppe Gambi.

Velkou pozornost budil i impresário tohoto tenora pan Adriano Aragozzini, který ve svých více jak 80 letech nepřestává doprovázet své svěřence, mezi které patří tak zvučně-hvězdné osobnosti jako např. herečka Gina Lollobrigida, zpěvačka Tina Turner... Pro fandy světového showbyznysu pak jistě stojí za zmínku i osobnosti, s nimiž pracoval, nicméně už nějaký ten pátek vystupují na nebeských pódiích: Ray Charles, Ella Fitzgeraldová, Sammy Davis a řada dalších. 

Operními divami na akci, o níž je v tuto chvíli řeč, byly mezzosopranistka Michaela Zajmi a skvělá a jedinečná Tereza Mátlová, kterou mimo jiné v duetech doprovázel mimořádný tenor Josef Moravce. Kouzlem  večera provázela modelka Marta Richterová, která se už několikátou sezonu ujala tohoto typu koncertů, které navíc moderuje v několika světových jazycích. Tak jak říkám, skvělý a jedinečný velikonoční večer v podání špičkového hudebního tělesa mezinárodního věhlasu, jakým je právě Český symfonický orchestr s uznávaným českým dirigentem Leošem Svárovským.

A co se hrálo a zpívalo? Rigoletto, La traviata (Verdi), La bohème (Puccini), Rusalka (Dvořák), Samson a Dalila (Saint-Saens), Carmen (Bizet) Cavaleria rusticana (Mascagni), I pagliacci (Leoncavallo), Non ti scordar di me, O sole mio a další z  těchto jedinečných světových děl, které kdysi proslavila charismatická dvojice,  Enrico Caruso a Ema Destinová.

Byl to jedinečný a veskrze neopakovatelný zážitek!

 

Text: Dagmar Březinová, scénografka, Foto: archiv Marty Richterové a Adriana Aragozzini

 

Fotogalerie