PO ČEM MUŽI TOUŽÍ * nová česká komedie

                                                   

Po čem ženy touží už milovníci filmového plátna vědí. Mel Gibson k tomu poznání došel v úspěšném filmu režisérky a scénáristky Nancy Mayers, jedné z neuznávanějších žen za filmovou kamerou a především naprostou mistrní komedie. Jaké to je, když se nenapravitelný záletník náhle promění v ženu poznal spolu se svými diváky další americký herec Perry King ve filmu Switch, jemuž naprosto úžasně vévodila Ellen Barkin. Převzala Kingovu ženskou podobu a na dlouhá léta se tak zapsala do podvědomí filmového publika. 

A já bych teď totéž přála Aničce Polívkové, která se dostala do stejné situace ve filmu Po čem muži touží, majícím právě premiéru v našich kinech.  I ona se zde proměnila v muže v ženském těle i ona je výbornou herečkou, a k tomu ještě krásnou bytostí, což tvoří nadstavbou a je velikým darem v herecké profesi, neb se to zrcadlí na plátně.  Proto se nás dotkne, kdykoli ji vidíme a je jedno v jaké podobě a zdali je film naší krevní skupinou, líbí se nám, nebo ne. Opravdovost projevu, výraz jejích očí ve velkých detailech nás vždy dostane a její tvář v nás prostě zůstane. Tak je tomu i teď, kdy se poměrně hodně odporný šéfredaktor časopisu Playboy promění v ženu. Má den blbec, přijde o práci, nabourají mu auto a on schovávaje se ve stanu pouliční čarodějky  před svojí EX projeví přání, státi se ženou. Přání je to poměrně podivné, neb jak to vypadá, něžným pohlavím dost opovrhuje, možná ho až nenávidí  -  zdá se býti příčinou všech jeho trablů. No ale stane se a herec Jiří Langmajer se tedy změní v Annu Polívkovou, aby poznal, zač je toho loket. Vybalancovat grotesku, ve kterou se části v pořadí třetího celovečerního filmu Rudolfa Havlíka proměňují, je veliké sousto pro daleko zkušenějšího a v oboru komedie cvičeného  režiséra. Ale nechci teď psát o tom, co mi vadí, co se mnou neladí, či mě ruší, protože publikum se v premiérovém kinosále smálo a prima bavilo. Každý z herců dal své postavě, co bylo třeba. Někdo měl více šancí, jiný méně. Dokonalá je pro mně dvojice Matěj Hádek a Lenka Vlasáková. Matěj je vždy naprosto opravdový a silný v projevu, ať jde o drama či komedii, Lenka již dávno mistrem svého oboru a tak je radost se na ně dívat. Stejně jako třeba na Saru Sandevu, která zde svůj nemalý okruh fanoušků překvapí krásným zpěvem. 

Takže pokud chcete vědět, po čem muži, dle scénáristů Radky Třeštíkové a Rudolfa Havlíka, touží a máte rádi české komedie, přijďte se určitě podívat do kina - přeji vám příjemnou zábavu. 

 

  Fotografie: Vojtěch Resler                                         

Fotogalerie