Plzeňský komplex Unicity Living je největším projektem sdíleného studentského nájemního bydlení v České republice

Plzeň, září 2020

V nadcházejících týdnech zamíří na české univerzity zhruba padesát tisíc nově zapsaných studentů. Desítky tisíc z nich hledají nové ubytování mimo univerzitní koleje v moderních bytech, které lépe vyhovují požadavkům mladé generace. Unicity Living Plzeň je v současné době největším projektem svého druhu V České republice. Poskytuje ubytování univerzitním studentůmia zahraničním zaměstnancům jako jsou například inženýři, IT specialisté společností působících na Plzeňsku. 

„V České republice univerzitní kampusy v pravém slova smyslu neexistují, a tak mají studenti v Česku pouze dvě možnosti: žít na kolejích, které již nesplňují požadavky mladých 21.století, nebo si pronajmout byt,“ uvádí Martin Vachek, výkonný ředitel společnosti Daramis. Tuto situaci mění úspěšný plzeňský projekt Unicity Living a studentům, mladým lidem a zahraničním zaměstnancům nabízí k pronájmu 226 bytových jednotek pro 1 osobu, 2 osoby či větší jednotky navržené pro 4 osoby. Moderně plně vybavené jednotky se zajímavým designem, inspirované zahraničními projekty a zkušenostmi, nabízí  ubytování pro více než 500 zájemců. Ti také ocení služby jako jsou recepce 24/7, vysokorychlostní internet, prádelna, společenská místnost s připojením Netflix a HBO, bistro, pekárna apod.

Zajímavá je také samotná lokalita projektu, v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází Západočeská univerzita, Škoda Plzeň. Nedaleko je autobusové a vlakové nádraží.

„Snažíme se inspirovat úspěšnými zahraničními modely, které v České republice přizpůsobujeme našim podmínkám. Proto i ten nejzajímavější nápad musíme uchopit odlišně a dále na něm pracovat. To platí pro Unicity Living Plzeň. Z celkového počtu 550 jednotek jsme si ponechali 226 jednotek, které pronajímáme studentům, mladým lidem a externím zaměstnancům, kteří v Plzni pracují. Jsem rád, že je projekt úspěšný a daří se mu. V současné době máme zaplněno 85 % jednotek,” vysvětluje Martin Vachek. 

Projekt pozitivně hodnotí i Západočeská univerzita, která jednotky využívá pro ubytování svých studentů. 

„Vítáme možnost využití ubytovacích kapacit, které komplex Unicity Living nabízí, zejména našimi zahraničními studenty.  Také si ceníme pomoci majitele objektu, společnosti Daramis, která poskynestipendium pro ubytování našich studentů, prioritně  s handicapem. Pro ně je důležitý bezbariérový přístup a další služby, které komplex nabízí,“ uvedl doc. Ing. Vladimír Duchek, Ph.D. prorektor Západočeské univerzity v Plzni.

 

Fotogalerie