PÍSNĚ SAMETOVÉ REVOLUCE TOMÁŠ PADEVĚT

SOBOTA VEČER  16.11.2014.

SOBOTNÍ LISTOPADOVÝ  VEČER SE V LUCERNĚ KŘTILO CD - PÍSNĚ SAMETOVÉ REVOLUCE. KŘTILO SE ŠAMPAŇSKÝM A CINKALO KLÍČEMI. NA ZDRAVÍ!!!!!!!!

V době revoluce ,v roce 1989 ,tehdy dvacetiletý Tomáš Padevět  ani netušil že to bude právě on, který jako jediný,po 25- ti letech  vydá unikátní CD- kompilaci - PÍSNĚ SAMETOVÉ REVOLUCE -písně,které si zpívali desetitisíce občanů naší republiky v listopadových a prosincových dnech při demonstracích v roce 1989.

Tomáš je vydavatelem a producentem . Po zjištění,že není nikdo, kdo by o tento projekt projevil zájem,rozhodl se sám a realizoval jej . Na  vlastní náklady zpracoval hudební výběr- fotku na  tituní stranu  použil vlastní .CD obsahuje 23 nahrávek z různých archivů. Modlitba pro Martu  zahajuje unikátní kompilaci a končí písničkou, kterou nazpívala Marta Kubišová v srpnu 1990 na text Zdeňka Rytíře-MÁMO ,KLID,UŽ JE PO VŠEM-/ ze soukromého archivu Heleny Rytířové a je  to poprve vydaná nahrávka právě  na tomto CD . /

CD  JE VĚNOVÁNO PAMÁTCE VÁCLAVA HAVLA A STUDENTŮ.

KMOTRAMI CD BYLA MARTA KUBIŠOVÁ A DAGMAR HAVLOVÁ.Tento křest proběhl před projekcí filmu OLGY SOMMEROVÉ MAGICKÝ HLAS REBELKY, v rámci Festivalu svobody k  25.výročí od SAMETOVÉ REVOLUCE.

CD SE POKŘTILO V DOBRÉ SPOLEČNOSTI - ATMOSFÉRA V LUCERNĚ JE VŽDY ČAROVNÁ A JE ZDE CÍTIT DUCH RODINY - PANA PREZIDENTA  VÁCLAVA HAVLA.DAGMAR HAVLOVÁ PŘIŠLA V SAKU -ČERNÉM , MANŽESTROVÉM PO VÁCLAVOVI- jak říkala  ,,CHTĚLA JSEM , ABY TADY BYL S NÁMI.

MARTA KUBIŠOVÁ PODEPISOVALA NĚKOLIK CD PRO PŘÁTELE PANÍ DAGMAR,VEZLA JE DO AMERIKY,KDE V KONGRESU BUDE INSTALOVANÁ BUSTA PANA VÁCLAVA HAVLA-BUDE ČTVRTÝ EVROPAN,KTEREMU SE DOSTANE TAKOVÉ CTI.

ANDREA SEDLÁČKOVA  NATOČILA ÚŽASNÝ FILM-ŽIVOT PODLE VÁCLAVA HAVLA-20.11.2014 JDE DO KIN A ČESKÁ TELEVIZE JEJ BUDE VYSÍLAT 1.1.2015 --TĚŠTE SE, JE FAKT SKVĚLÝ!!!!!!!!!!!

OLGA SOMMEROVÁ NATOČILA FILM O MARTĚ KUBIŠOVÉ -MAGICKÝ HLAS REBELKY.VE SPOLEČNOSTI SE OBJEVILY-spisovatelka IRENA OBERMANNOVA,dokumentaristka  HELENA TŘEŠTÍKOVA,režisérka ANDREA SEDLÁČKOVA a producentka  ALENA MÚLLEROVÁ.

TEREZA HERZ POKORNÁ SI  DOMLOUVALA ROZHOVORY DO ČESKÉHO ROZHLASU -MIKROFÓRA,KAM SI PRAVIDELNĚ ZVE SVÉ ZAJÍMAVÉ  HOSTY.

FERO FENIČ,FILMOVÝ REŽISÉR,SCÉNÁRISTA,PRODUCENT KLEČÍ U NOHOU MARTY KUBIŠOVÉ A USMÍVÁ SE. U DAGMAR HAVLOVÉ  TRPĚLIVĚ NASLOUCHAJÍCÍ.

MILAN HEIN ,MAJITEL A PROVOZOVATEL  DIVADLA UNGELT VE SPOLEČNOSTI OLGY A MARTY JE VŽDY USMĚVAVÝ.PROSTĚ POHODA.

TEXT A FOTO DHAJ

Fotogalerie