PETRA HAPKOVÁ ZPÍVÁ PETRA HAPKU - KDO JINEJ NEŽ JÁ

Přišlo mi to jako taková hezká úcta, říká o pohnutce nazpívat písně Petra Hapky jeho dcera.

Petra Hapková se rozhodla natočit písně svého otce, skladatele Petra Hapky. Dnes vychází album Kdo jinej než já a přináší osobitý pohled na tvorbu vynikajícího hudebního skladatele. 

„Dlouho jsem se bránila šansonu. Necítila jsem se na něj a nemyslela jsem si, že bude moje čeština tak dobrá, že bych to zvládla. Když mi ale táta umřel, najednou jsem ho potřebovala slyšet. A taky by mi bylo strašně líto, kdyby jeho písničky zanikly. Tak jsem si vymyslela, ať žijou dál. Modernější, jinou formou. Přišlo mi to jako taková hezká úcta,“ vyznává se Petra Hapková. A vzpomíná na čas strávený se svým otcem, kdy byla přítomna zrození spousty hudebních děl. „Vždycky, když jsem přijela za tátou, tak jsem s ním byla 24 hodiny denně. Když pracoval, tak pracoval, když ne, tak jsme se bavili. Strávila jsem ve studiu spousty hodin. Tam jsem spala pod piánem. Tam jsem občas řekla, že mám hlad. Byla jsem tam furt.“

Petra Hapková zařadila na album známé i méně známé písně, které má od svého otce nejraději. S komorní sestavou – klavír, kytara, violoncello – sestavila  z těchto skladeb také program, se kterým koncertuje po republice. 

 

Rozhovor s Petrou Hapkovou najdete zde: https://youtu.be/zWkfPSlhyDQ 

Album poslouhcejte / stahujte: https://WMCZ.lnk.to/PetraHapkova 

Foto: Jakub Ludvík