PANÍ EVO, NA SHLEDANOU!

PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO, DEJ A BUDE TI DÁNO! TOHLE JSEM SI UVĚDOMOVAL POKAŽDÉ, KDYŽ JSEM SE S PANÍ EVOU PILAROVOU SETKAL. PRACOVNĚ, KDYŽ JSME SPOLU DĚLALI ROZHOVORY. TY ALE V TUTO CHVÍLI NEJSOU PODSTATNÉ, PODSTATNÉ JE TO, ŽE BYLA JEDINEČNÁ, OPRAVDOVÁ A HLASOVĚ NEZAMĚNITELNÁ. VĚŘÍCÍ. SILNĚ VĚŘÍCÍ, ŠTĚDRÁ A ZRANITELNÁ. KDYŽ JSEM SE RÁNO DOZVĚDĚL, ŽE ZEMŘELA, BYLO MI TO LÍTO A ZÁROVEŇ JSEM SI UVĚDOMIL NEMĚNNÝ FAKT, ŽE ONA JE UŽ V TUTO CHVÍLI VYSVOBOZENÁ A VRÁTILA SE DOMŮ! 

Víte, jsou věci, které vnímám jako důležité a zcela podstatné pro život a vedle toho ty, kterým je zbytečné věnovat sebemenší pozornost. A to se mi potvrdilo i dnes ráno. Zatímco nás média ze všech stran "uzurpují" někdy až děsivými zprávami, strašidelnými scenáři kolem Koronaviru - a já zůstávám v klidu, v okamžiku, kdy vyběhla zpráva o úmrtí paní Evy Pilarové, pocítil jsem lítost, smutek. Což o něčem vypovídá. Nemyslíte? Vaše vnitřní já, Vaše duše Vám vždy - a za každé okolnosti! - dá jasně najevo, pokud něco není v pořádku. A já jsem za tyto signály vděčný. Stejně jako za fakt, že jsem měl možnost paní Evu poznat osobně, několikrát si s ní popovídat u kávy o jejím životě, o okamžicích, na které nezapomíná, o tom, co si přeje, co ji zranilo ... Smrti jako takové se nebála, protože velmi rychle na podobné otázky odpověděla, že je to stejné, jako kdyby se měla bát života. A pochopitelně měla svatou pravdu ... Přiznám se, že mi i v tuto chvíli přijde zbytečné cokoli psát, protože paní Eva to podstatné a důležité vkládala nejen do rozhovorů, ale především pak do svých písniček. Tuto si rozhodně POSLECHNĚTE! - 

https://youtu.be/QpEW5eRO_68

 

Každá cesta má svůj začátek a stejně tak konec. Konec, za nímž začíná další cesta, ovšem v případech pozemského úmrtí, se o té další cestě můžeme jen dohadovat, jak vypadá. Tohle pro nás zůstává překvapením, které uvidíme až ve chvíli, kdy přijde náš čas. Eva Pilarová už toto překvapení odhalila. A věděla velmi dobře, kdy přijde okamžik, kdy se "přesune" na druhý břeh, do míst, kde není vůbec nebezpečné dotýkat se hvězd, protože tam nejsou na zem spadlé. A víte co, poslechněte si, co o okamžiku, který pro ni dnes brzy ráno nadešel, zpívala:   

 

 https://youtu.be/g0BPibQF3lQ

 

Milá paní Evo, DĚKUJEME

a těšíme se na shledanou tam,

kam v tuto chvíli nikdo z nás nevidí! 

 

 

text: Lubomír Nečas, 14.březen2020 / foto, layout style: NewSTYLE.cz, archiv Evy Pilarové 

 

Fotogalerie