Oslavte „měsíc lásky“ s výběrem nejlepších českých balad a ploužáků

Vychází Velká kolekce písniček o lásce

 

Blíží se první máj, čas polibků pod rozkvetlou třešní, čas lásky a radosti z toho mít jeden druhého. Den, který odnepaměti platí za svátek všech zamilovaných, a začíná jím jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, je – stejně jako celý květen – jako stvořený pro romantické chvíle i romantické vzpomínky. A přesně pro tyto momenty byla sestavena i Velká kolekce písniček o lásce, která vychází u Supraphonu.

Trojalbový výběr, čítající celkem padesát šest písní, představuje hvězdné momenty české populární hudby 70., 80. a 90. let a připomíná nejslavnější ploužáky, balady a love songy interpretů jako Karel Gott, Hana Hegerová, Waldemar Matuška, Petra Janů, Pavel Bobek, Jitka Zelenková, Karel Zich, Lenka Filipová, Václav Neckář, Marie Rottrová, Jiří Korn, Jana Kratochvílová nebo Petr Kolář a řady dalších.

Všechny vybrané písně jsou z těch, jež zůstávají v naší paměti a pro mnohé jsou hudební vzpomínkou na dávné lásky, zamilované dny a okamžiky štěstí. Najdeme tu jak velké hity tehdejších hitparád, tak řadu zásadních písní a duetů, které doslova zlidověly. V sestavě se ale objevují i skladby, jež zazářily na písničkovém nebi jako kometa, ale jejich interpreti svůj úspěch už podruhé nezopakovali.

Při poslechu českých písniček o lásce musíme stále a znovu oceňovat skvělé texty našich autorů. Mnohé jejich slogany, názvy a obraty se v průběhu let staly součástí běžné češtiny. Jsou to písně, které s námi jdou životem, protože dokázaly vyjádřit naše emoce, nálady a pocity.

Sestava Velké kolekce písniček o lásce na třech discích se skvěle poslouchá a dobře se u ní prožívá intenzita citu z nejkrásnějších, stejně jako vzpomíná na dávné lásky a okamžiky něhy. Je plná excelentních pěveckých výkonů, výjimečných kompozic, úžasných textů… a příběhů.

 

CD1: 1. Lásko má Karel Gott * 2. Jednoho dne se vrátíš Věra Špinarová * 3. Sbohem, lásko Waldemar Matuška * 4. Závidím Naďa Urbánková * 5. Bon soir, mademoiselle Paris Olympic * 6. Ona se brání Karel Černoch * 7. Proč žiješ rád Zdenka Lorencová a Jan Přeučil * 8. Kdo vchází do tvých snů /má lásko/ Václav Neckář * 9. Bláznova ukolébavka Pavel Dydovič * 10. Lásko, mně ubývá sil Pavel Bobek * 11. Vojín XY hlásí příchod Katapult * 12. V stínu kapradiny Jana Kratochvílová * 13. Máš chuť majoránky Karel Zich * 14. Nádherná láska Pavel Novák * 15. Jsem prý blázen jen Jiří Schelinger * 16. Jsi Petr Rezek * 17. Bez lásky láska není Jitka Zelenková * 18. Sbohem, lásko, já jedu dál Josef Laufer * 19. Bílá královna Petr Kotvald a Stanislav Hložek

Celkový čas 76:39

 CD2: 1. Čau, lásko Karel Gott a Marcela Holanová * 2. Jinak to nejde Hana Zagorová, Stanislav Hložek a Petr Kotvald * 3. Chci tě líbat Václav Neckář * 4. Už nejsem volná Petra Janů * 5. Když ji potkáš Petr Spálený * 6. Dívka z heřmánkové návsi Vítězslav Vávra * 7. Dál jen vejdi Věra Martinová * 8. Tam u nebeských bran Michal Tučný * 9. Hvězdičko blýskavá Petr Novák * 10. Červenám Iveta Bartošová a Petr Sepeši * 11. Vůně ženy Michal David * 12. Šaty z šátků Lešek Semelka * 13. Jasná zpráva Olympic * 14. Mosty Karel Zich a Lenka Filipová * 15. Jednou hůř, jednou líp Jiří Korn * 16. Už mi, lásko, není dvacet let Jiří Zmožek * 17. Lítáme v tom Petra Zámečníková a Jiří Strnad * 18. Biograf láska Hana Zagorová * 19. Lásko, voníš deštěm Marie Rottrová

Celkový čas 75:55

CD3: 1. Když muž se ženou snídá Karel Gott * 2. O bláznech Michal Penk * 3. Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta * 4. Abeceda lásky Stanislav Procházka ml. a Michaela Linková * 5. Zamilovaná Lenka Filipová * 6. Řeka v plamenech Jan Kalousek * 7. Milujem se čím dál víc Petr Kotvald * 8. Mám tě rád Damiens * 9. Zatmění Leona Machálková * 10. Prý chlapi nebrečí Jakub Smolík * 11. Ještě že tě, lásko, mám Petr Kolář * 12. Teď královnou jsem já Monika Absolonová * 13. Hádej OK Band * 14. Zahrada ticha Pavel Roth * 15. Levandulová Hana Hegerová a Petr Hapka * 16. Ještě tě mám plnou náruč Jiří Korn * 17. S tím bláznem si nic nezačínej Marie Rottrová a Pavel Bobek * 18. Být stále mlád Karel Gott                                                              Celkový  čas 76:22

 

 

 

 

SUPRAPHON