OPRAH WINFREY Rady k nezaplacení... Dáma, která změnila miliony životů žen na celém světě

 

1. Měli byste vědět, kým se chcete stát

«Když se dívám do budoucnosti, rozzáří se mi z ní oči.»

Co spatříte, když pohlédnete do budoucnosti? To je důležité, protože vidíte to, co si přejete získat. Rozzáří se vám při tom pohledu oči? Jestliže ano, pak je to to, co chcete mít. Vidíte-li svou budoucnost obyčejnou a všední, pak je to přesně to, čeho se vám dostane. Co tam vidíte, to taky dostanete. Začněte tam vidět to, čím se chcete stát.

2. Síla vášně

«Vášeň, to je energie. Když se soustředíte na to, co vás vzrušuje, pocítíte sílu, která k vám s tím přichází».

Vášeň přichází, když děláte to, co milujete. Když pociťujete vášeň, dokážete pracovat celé noci. Vášeň je síla, je to pohonná hmota nezbytná pro váš úspěch. Najděte si svou vášeň a zasvěťte život její realizaci. Není vůbec důležité, kolik času vám to zabere.

3. Soustřeďte se na to dobré

«Buďte vděční za to, co máte, a nakonec získáte ještě víc. Pokud své vědomí soustředíte jenom na to, co vám chybí, nebudete mít nikdy ničeho dost.»

To, na co se soustředíte, se zvětšuje. Jestli se koncentrujete na něco dobrého, dostáváte toho více. Když se soustředíte na nedostatek a ubohost, dostanete jich ještě víc. Najděte ve svém životě něco dobrého, zaměřte se na to a buďte za to vděčni každý den. Vaše zaměření se záhy změní. Bude to znamenat, že se změnil váš život.

4. Musíte se měnit

«Nemůžeme se stát, kým chceme, zůstáváme-li tím, kým jsme.»

Abyste měli víc, musíte se stát něčím víc. Nic ve vašem životě se nezmění, pokud nezačnete růst. Co děláte každý den pro svůj růst a změnu? Pokud se sami neměníte, nemůžete očekávat změnu od života. Tak, jak se měníte vy, mění se i váš život. Pokud děláte to, co jste dělali vždycky, povede to ke stejným výsledkům, jaké jste měli vždycky. Očekávat cokoli jiného by byla pošetilost.

5. Všichni občas utrpíme nezdar

«Zkuste udělat nějakou věc, o které si myslíte, že ji nedokážete. Nepovede se vám to. Zkuste to ještě jednou. Podruhé to bude lepší. Jediní lidé, kteří nikdy neutrpí nezdar, jsou ti, kteří se drží při zemi a do velkých výšek se nechystají.»

Představte si, že by si malé dítě poté, co dvacetkrát upadlo, řeklo, že chůze není nic pro něj. V životě budete trpět nezdary, budete se dopouštět chyb, můžete se proto třeba i naštvat, ale vzdát to nesmíte nikdy. Musíte to zkoušet znovu a znovu. Nezdar neutrpí pouze ten, kdo se neodhodlá vylézt ze své komfortní zóny. Smějte se nezdarům tak dlouho, dokud nedosáhnete úspěchu.

6. Zvětšete svůj potenciál

«Veškerý smysl života spočívá v tom, abychom se naplno stali tím člověkem, kterým je nám souzeno být.»

Využíváte svého potenciálu na maximum? Využíváte svých schopností, talentu a vědomostí na 100%, nebo jen tak přežíváte? Smysl života je v růstu, abyste se naplno stali tím, kým být máte. Vaším cílem by mělo být vyrůst natolik, abyste mohli pomáhat jiným. Otázka tedy zní: využíváte svůj potenciál na maximum?

7. Myslete na něco většího

«To, co nám Bůh určil, je mnohem větší, než si dokážeme představit».Rozhlédněte se kolem sebe: na světě je velmi mnoho lidí, kteří žijí pod úrovní svých možností jenom proto, že se rozptylují pocity viny. Váš Stvořitel vám poskytl možnost dosáhnout toho nejlepšího, co můžete mít a stát se tím nejlepším, kým vůbec můžete být. To nejlepší bylo stvořeno právě pro vás. Když ne vy, tak tedy kdo?

 

Foto :  TV PRIMA          Text : internet