OPRAH WINFREY - DÁMA, KTERÁ SE MŮŽE STÁT PRVNÍ PREZIDENTKOU V HISTORII USA

Je ztělesněním naděje, síly, empatie, vlídnosti … Možná ani ona sama si nepřipouští, jaký vliv má na život milionů lidí. Je živoucím důkazem toho, že když člověk věří v naplnění svých snů, dotáhne je do zdárného konce. Amerika v ní vidí prezidentku své země. A není daleko od pravdy, protože Oprah vstupuje do zlomového roku svého života!

Američanky (a pochopitelně nejen ony, protože její mediální dopad je ve více než 125 zemích světa!) ji zbožňují, Američani obdivují. Narodila se ve znamení Vodnáře, o kterých je známo, že jakékoli omezování jejich svobody je jim silně proti srsti, trpí v malých prostorech bez možnosti volného pohybu, dlouho nevydrží na jednom místě a jakmile dojdou do „vysněného,“ už myslí na další cestu, nebo na návrat tam, kde se cítí nejlépe. Typická Oprah.

JEJÍ PŘÍTOMNOST VZBUZUJE BEZPEČÍ 

Některá média ji hodnotí jako mediální hvězdu, která ze své popularity dokáže v průběhu jediného roku vytřískat několik miliard dolarů, ona sama by o sobě něco podobného v životě neřekla. Jistěže si je vědoma, že je velmi oblíbenou známou osobností, ale okamžitě by vám kontrovala, že pokud by se snažila zbohatnout na své slávě, udělala by velkou chybu, kterou by s největší pravděpodobností už v životě nenapravila. Patří mezi nejbohatší a zároveň nejvlivnější osoby ve světovém showbyznysu a mediálním prostředí, ale její největší síla spočívá v nepopsatelném charisma, síle osobnosti, jejím vyzařování a lidé – ať už nejslavnější herecké či pěvecké hvězdy, politici, sportovci, nebo neznámí lidé, kteří díky svému emočně silnému životnímu příběhu měli tu čest usednout do křesla naproti Oprah v její show a odpovídat na nevtíravé a přitom zcela jasně cílené, ale NIKDY agresivní otázky - se v její blízkosti cítí v bezpečí. Proto jsou na sebe schopni říct úplně všechno. Stejně tak, jako to učinila sama Oprah, jejíž život nebyl ani omylem procházka růžovým sadem. Naopak! Nestydí se za to, že její dětství mělo k idylickému a láskyplnému startu do života hodně daleko. Nestydí se říci nahlas, co má na srdci. Nestydí se kohokoli – bez ohledu na věk, pohlaví, barvu pleti …atd. – povzbuzovat k tomu, aby byl šťastný, bohatý (nejen duchem), a vážil si daru života, což není samozřejmost. I proto si ji miliony lidí zamilovali. Vzhlížejí k ní jako ke své modle a souběžně ji považují za sobě rovnou. A dnes, více než kdy předtím si přejí, aby se stala hlavou Spojených států amerických. Je vůbec reálné, aby se tato rodačka z městečka Kosciusko ve státě Mississippi stala první prezidentkou této velmoci? Ano, je. Je to reálné …         

NIC NENÍ NEMOŽNÉ!

… a bude hodně záležet i na samotné Oprah, která koncem ledna oslaví čtyřiašedesáté narozeniny. Tím vstoupí do osobní roční vibrace čísla pět, což představuje obrat a osvobození se od veškerých omezení, s nimiž se mohla potýkat v předchozích čtyřech letech. V následujících dvanácti měsících tak u ní může dojít k nezbytným změnám jak uvnitř sebe samé, tak ve vnějších okolnostech. A jelikož jsou vibrace čísla pět poměrně silné, dá se předpokládat, že i ta sebemenší změna bude v případě této Afroameričanky vítaná a ona využije této příležitosti, aby postoupila opět dál. Už jen z toho důvodu, že se několikrát v průběhu své životní cesty přesvědčila, jak je pro ni důležitá vlastní soběstačnost a únik od zavedených pravidel a návyků. O totéž usiluje i pro všechny ostatní. Ať už ve svých show, časopisech, na rozhlasových či televizních stanicích. Vibrace pětky učí člověka přistupovat ke změnám odpovědně, posilují vlastní vůli, sebekázeň a to vše s ohledem na potřeby všech. Čili Oprah Gail Winfrey má v následujícím dvanáctiměsíčním horizontu velkou šanci, o níž se ostatním může jen zdát. Pokud má jasně stanovený určitý cíl a zaměří se na jeho dotažení do zdárného konce, díky vysoké hladině energií, které jí číslo její osobní roční vibrace přináší, není pochyb, že tou pomyslnou cílovou rovinkou proběhne s úsměvem a radostí ve tváři. Přesně tak, jak ji znají miliony jejích obdivovatelů a fanoušků. Nejen v Americe, ale na celém světě.

A PRO ÚPLNOST DODEJME, ŽE … 

…čtvrt století moderovala proslulou The Oprah Winfrey Show, kterou týden co týden nejen ve Spojených státech sledovaly desítky milionů diváků. Její rozhovor s Michaelem Jacksonem, který po desetileté pauze svolil, aby ho právě Oprah zpovídala v přímém televizním přenosu z jeho Neverlandu, sledovalo 10. února 1993 jen v USA 62 milionů diváků! V roce 2009 uzavřela s Discovery Communications smlouvu o přeměně Discovery Health Channel (TV stanice, které klesala sledovanost) na The Oprah Winfrey Network, tedy OWN. Ještě předtím získala 55 milionů dolarů za vytvoření zbrusu nové rozhlasové stanice Oprah & Friends. Vydává časopisy O, The Oprah Magazine a O, at Home, které mají pochopitelně i své webové verze a přímé on-line napojení na sociální sítě. Její oficiální stránky Oprah.com navštíví každý měsíc na šest milionů lidí, kteří si v průměru otevřou 70 milionů stránek! Zasadila se o to, aby byl na internetu zveřejněný seznam odsouzených za zneužívání dětí. Týdně dostává přes 20 000 e-mailů. Miluje knihy, čili není divu, když o kterékoli pronese, že stojí za přečtení, knihkupci si mnou ruce, protože tím okamžikem je více než jisté, že se z ní stane celosvětový bestseller … Tohle všechno a mnohem víc je dáma, která koncem ledna oslaví 64 narozeniny a nám nezbývá, než jí popřát:

HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ a AŤ SE JÍ SPLNÍ VŠE, CO SI SAMA V HLOUBI DUŠE PŘEJE!

 

Text: LN, Foto: The Oprah.com, layout-design: STYLEnew.cz