Objevte současný francouzský design díky motýlím lampám

Zvedající se motýlí křídla v černé, bílé, zlaté nebo dokonce modré barvě? Ano, to jsou francouzské kovové lampy Papillon od mladé designérky Élise Fouin. Tuto novinku koupíte v Le Patiu jak v závěsné, tak i stolní nebo stojací variantě.

 Élise Fouin a její svět důmyslného designu

„V každém svém díle se snažím materiál ohýbat tak, abych objevila nové konstrukční principy“, říká mladá produktová designérka Élise Fouin, která mimo jiné pracovala např. pro značky Guerlain nebo Kenzo. Ráda pracuje s různými druhy materiálů. Designem lamp Papillon (Motýl) se pokusila propojit nemateriální vzduch s velmi materiálním kovem. Výsledek jistě potěší všechny, kdo mají rádi jemný, ale zároveň čistý design.

O značce Forestier

Vítejte v poetickém světě svítidel Forestier, které díky svým elegantním křivkám inspirovaným přírodou vnáší do vašich interiérů emoce lehkosti, svobody a jednoty. Již 20 let rozvíjejí odkaz svého zakladatele Bernarda Forestiera, jehož inspirací byla vášeň k francouzským zahradám. Díky spolupráci se slavnými designéry, jako jsou například Arik Levy, známý též svojí tvorbou pro  Lasvit, Sebastian Bergne a další, mistrně spojují čistý moderní design s přírodními materiály a ručně zpracovávanými kovovými konstrukcemi.

Filozofií značky je nabízet tato nevšedně půvabná svítidla za rozumné ceny v prvotřídní kvalitě. Design by měl být vždy také praktický a respektovat ekologický a sociální přístup k výrobě. Proto často používají přírodní materiály jako je bambus, ratan nebo manilské konopí. Svým filipínským dodavatelům přispívají na důstojné životní podmínky a vzdělání.

Pěkný den s vůní levandule:) přeje Kateřina Marková R. Pereira

Fotogalerie