NOVÝ DIÁŘ PRO ROK 2022

Rok začíná pro každého v jinou dobu. Pro někoho začíná školou, pro jiného narozeninami a pro další v momentě, kdy otevře nový diář a napíše do něj své jméno! I vy můžete odstartovat nový rok s NOVÝM DIÁŘEM pro rok 2022 s citáty Ani Geislerové a neodmyslitelnými ilustracemi její sestry Lely Geislerové.

„Ať je váš rok takový, jaký si ho přejete!"

- to je přání sester Ani a Lely Geislerových, které se po nepředpokládané roční pauze vrátily zpátky ke své společné zálibě, kterou se snaží dělat radost druhým. Navíc radost užitečnou, protože mít svůj vlastní originální diář je v dnešním světě pomalu vzácností. Svět plný nejrůznějších technických vymožeností a aplikací, které mají lidem usnadňovat jejich žití, není pro mnohé vůbec ulehčením. A zaplať pámbů za to, když máte jisté věci plně pod svou kontrolou nebo, jako je tomu v tomto případě, ve svých rukách. Doslova a do písmene! Ono opravdu není v mnoha ohledech nad to, když si danou věc můžete patřičně osahat, hýčkat a tím podprahově jasně cítit, že "tohle" je moje. Čehož dokladem je ostatně i tento Nový diář pro rok 2022, jež v tandemu vytvořilo tohle sesterské duo. 

„V loňském roce náš diář nevyšel. Jakousi zvláštní shodou okolností jsme to nestihly, a přitom to byl tak výjimečný rok. Ale pravdou je, že diáře jsme úplně nepotřebovali. Celý svět se proměnil. Zavřel autišil. Ten rok přinesl mnoho smutku, ale i netušených možností. Bojujme s těmi změnami, které přinesl a nám se nelíbí, ale ponechme si to, co na něm bylo dobré. Naučila jsem se pár věcí, které můj život postrádal. Zjistila jsem, že nepotřebuju skoro nic k tomu, abych se cítila šťastná. Potřebuju svou rodinu (a někdy stačí jen on-line), jídlo a přírodu. Potřebuju psát. Potřebuju tvořit. A tvořením mám na mysli třeba i pečení koláče, stavění bunkru, chytání brouků do krabiček pro školní projekt, sázení hrášku… A i já jsem se v první vlně naučila péct housky...," přiznává Aňa, která, jak sama přiznává, je vždy zodpovědná nejen ke svým názorům, ale hlavně pak sama k sobě. Má ráda věci řečené přímo, bez obalu, bez zbytečných omáček, tak, jak to právě v daný moment cítí. Nevidí sebemenší důvod, aby kdokoli kohokoli hanil, znevažoval za to, že řekne svůj vlastní názor. Je zkrátka originální, svébytná a svá, stejně jako její velmi originální citace a poznámky v novinkovém diáři, který laskavými ilustracemi doprovodila její sestra Lela. 

 

Tuto novinku si můžete objednat v e-shopu www.booktook.cz.  A co dodat na úplný závěr? Možná jedno z dalších pravdivých zjištění Ani Geislerové: „Všechno je jen o úhlu pohledu. Všechno! Někdy je dobré si uvědomit, že jediný nepřítel, kterého máte, bydlí mezi vašima ušima."

Text: Lubomír Nečas, dipl. um., MBA, Foto/AUF-photos desing: Euromedia Group, www.STYLEnew.cz