Nové album Tomáše Kluse Recyklus živ(j)e vyjde na jaře!

Tomáš Klus se s velkým úspěchem vrátil po roční pauze na koncertní pódia

Během podzimní Recyklus Tour po českých a slovenských městech Tomáš nejen zpívá, hraje a baví publikum, ale zároveň vzniká materiál pro novou desku Recyklus živ(je), zaznamenávající to nejlepší, co na koncertech zaznělo. Pečlivé přípravy 2CD, které se mělo objevit už na předvánočním trhu,zabraly více času, takže Recyklus živ(je) nakonec vyjde na jaře 2017 na labelu Tomáše Kluse, distribuci bude mít na starosti Supraphon. „Živý záznam je vizitka, pozvánka a kdykoli vyvolatelná vzpomínka, která má být taková, aby interpreta a následně posluchače netrápila nedostatky, které už nejdou vzít zpátky. Proto radši počkám, až vše bude takové, jaké to chci mít, bez ohledu na trh na který jdu s kůží, co bych si nerad natrh ukvapeným vydáním. Proto prosím o trpělivost. Věřím, že je na co se těšit,“ říká Tomáš Klus.

Na prvním živém albu Tomáše Kluse zazní nejen starší písničky, které mu před začátkem koncertní šňůry pomohli vybrat jeho fanoušci, v úplně novém aranžmá, ale také srdcovky kompletní Cílové skupinyTomáše Kluse, Jiřího Kučerovského, Petra Škody a Jana Lstibůrka.

 

Desku předznamenává nový singl Dobré ráno, který vyšel na podzim 2016. „Singl Dobré ráno je připomínkou každodenního stereotypu, který asi všichni známe z ranních tramvají a metra, z výhledů z okýnek aut v zácpách a ze střetů nedospalých pohledů v ulicích, které oplývají určitou poetikou… Onu monotónnost a zaběhlost těchto ranních “procesů" si beru na paškál, protože mě takové apatické ranní starty vlastně mrzí, “ dodává Tomáš Klus.

TEXT : SUPRAPHON   FOTO : DAVID PODRABSKÝ