NOMINACE NA HUDEBNÍ CENU ANDĚL A PLATINOVÁ DESKA, TAKOVÁ JE ÚSPĚŠNÁ BILANCE VÁNOČNÍHO ALBA PÍSNIČKÁŘKY RADŮZY

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrátila na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. 

V právě vyhlášených nominacích České hudební akademie na ceny Anděl za nejlepší hudební počiny uplynulého roku se album Studna v poušti objevuje v kategorii Sólová interpretka. Radůza je nominována spolu s kolegyněmi Annou K a Debbi. Kdo Anděla nakonec získá, bude oznámeno 20. března ve Foru Karlín. Prodejní úspěch vánočního alba se zpečetí platinovou deskou, kterou Radůza převezme na koncertě již 15. března v Malostranské besedě v Praze.

Album Studna v poušti vydala Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce je svěřila Supraphonu. Nahrávka vyšla loni v září a to jak na CD, tak v digitálních formátech mp3 a FLAC. Radůza její úspěch okomentovala: „Nepřemýšlela jsem nad tím, jak moc bude deska komerčně úspěšná. Prožívala jsem v životě nehezké období, a proto jsem se chtěla obklopit něčím příjemným. A vzpomínky na Vánoce, na dětství se ze mě vysypaly zcela spontánně.“ 

       Album Studna v poušti je nyní nominované na cenu Akademie populární hudby Anděl, kterou Radůza již v minulosti získala. Bylo to za album vydané v roce 2003 s názvem Při mně stůj, kdy uspěla v kategoriích Zpěvačka, Objev roku a Nejlepší folkový interpret. V roce 2010 bylo její album Miluju vás nominováno v kategorii Folk & Country.

       Na koncerty Radůzy s kapelou se v současné době mohou těšit její příznivci v Kladně, Mladé Boleslavi, Hlinsku, Liberci, Karlových Varech, ale také například v Českém Krumlově, Táboře či několikrát za sebou v Praze. Písničkářka Radůza už nyní pracuje na novém albu, které by chtěla vydat v druhé polovině letošního roku.

Text : STYLEnew.cz / Supraphon    Fotografie: Alena Hrbková a Martin Homola

Fotogalerie