Nevšední svítidla Ay illuminate dodají šarm vašim interiérům

Máte rádi originální design, který je navíc ekologický a fair trade? Pak si zamilujete svítidla Ay illuminate, která spojují moderní design s tradiční řemeslnou výrobou z Afriky a Asie. Ať už si pořídíte lampu z ručního papíru z morušovníku nebo ručně pleteného sisalu či lustr z ratanu, můžete si být jistí, že dodají vašemu interiéru další rozměr. Navíc si všechna světla můžete prohlédnout v showroomu Le Patia.

Ay illuminate jako příklad novodobé globální značky

Světla Ay illuminate se stala miláčky většiny designérů a architektů. Jsou často prezentována v Elle Decoration, Cote Sud apod. Není divu – značce Ay illuminate se podařilo vytvořit nadčasový design s duší, která uchovává tradice různých kultur. Samotná firma je geniálním příkladem spojení lidí z různých kultur pracujících nezávisle a přitom společně na jednom cíli.

 

Papír z morušovníku, ručně pletený sisal nebo ratan?

 Le Patio pro svou aktuální kolekci vybralo novinku: Svítidla Z11 vyrobená na Filipínách ve firmě patřící japonskému designérovi, který zkombinoval tradiční japonskou techniku výroby ručního papíru s filipínskými surovinami – v tomto případě jde o kůru morušovníku. Tím, že je firma situovaná ve vesnici vzdálené 3 hodiny od hlavního města Manily, nabízí mladým pracovní alternativu k tradičnímu stěhování se za prací do velkoměsta.

Dáváte přednost úpletu? Pak vás osloví lampa Z5, jejíž stínítko je z ručně pleteného sisalu, který se vyrábí z rostliny aloe vera pokrývající suchou půdu Svazijska. Jejich výroba dává práci místním ženám.

Design lustru Umut je inspirovaný organickými tvary a vyrobený z ratanu. Skvěle se hodí nejen do moderních interiérů, ale také pěkně doplňuje retro styl.

 

Tipy Le Patia: 

ZNAČKA AY ILLUMINATE - Holandská firma vyrábějící osvětlení v zemích Asie a Afriky. Designéři Ay illuminate se zaměřují na přírodní materiály, jako je bambus nebo ručně tkaný sisal. Výsledkem jsou originální ekologická svítidla nadčasových tvarů. Designéři vždy spolupracují s lokálními řemeslníky, protože věří, že v řemeslech zůstává duch jednotlivých kultur. Svítidla Ay illuminate se prodávají ve všech špičkových evropských showroomech. Le Patio jako první v ČR začalo nabízet tyto lampy inspirované organickými tvary a vyráběné na principech fair trade.

 

 

Fotogalerie