Netradiční zimní wellness: Terapie omlazující vodou a barvami

Je místo v Evropě, kde wellness pojali úplně jinak. Co byste řekli na na lázeň v horké termální vodě, která má regenerační účinky nebo na léčivou terapii barvami? Vyzkoušejte to v rakouském Stebersbachu!

 

Když venku začnou klesat teploty a přibývají plískanice, vyhledáváme instinktivně teplo. 

Mezinárodně uznávaná studie, která byla provedena v rakouských lázních Stegersbach,  dokázala, že pobyt v termálních lázních opravdu odbourává stres. 

„Voda je živel, díky kterému můžete vyléčit tělo i unavenou mysl. Významně totiž snižuje v těle hladinu stresového hormonu kortizolu. Koupání v termální vodě lze tedy z lekářsko-psychologického hlediska všem stresovaným vřele doporučit,“ říká Johann Haberl z hotelu Larimar ve Stegersbachu, který se specializuje na terapie termální vodou.   

 

Křišťálová voda láká do Stegersbachu i Čechy

Začátkem 90. let minulého století si velká naftařská společnost myslela, že tu narazí na ropu. Místo té ale našla léčivé termální prameny. Analýzy prokázaly vysoký obsah cenných minerálů a projekt léčebného a relaxačního střediska se začal rodit.

Léčivý termální pramen vyvěrá z hloubky 3.000 metrů je teplý 37 stupňů, obsahuje dvojmocnou síru a hydrogenuhličitan sodný a zaručuje nepřeberné léčivé účinky.  „Tato termální voda má prokazané pozitivní účinky pri kožních onemocněních, pomáhá tišit alergie a nemoci pohybového aparátu a krevního oběhu. My vodu ještě navíc energetizuejem vzácným křišťálem, takže se budete dobře cítit už po první návštěvě,“ dodává Johann Haberl. Více informací i termálních pramenech i procedurách najdete na stránkách, které jsou i v češtině: www.larimarhotel.at/cz.

 

Místo, které léčí barvami

Je vědecky prokázáno, že barvy ovlivňují naše pocity. Jsou už dokonce místa, kde barvami léčí a v hotelu PuchasPlus v rakouském Stegersbachu to dovedli k dokonalosti. „Udělali jsme mnoho testů a zjistili jsme, že bezbarvé dny vyvolávají špatnou náladu a ani bezbarvé pokoje na ní nepřidají. Barvy jsou přitom jednoduchý a přitom vynikající prostředek, jak zlepšit osobní pohodu. Dnes dokonce víme, že barvy ovlivňují i puls, krevní tlak, hormonální rovnováhu, látkovou přeměnu a imunní systém,“ říká Josef Puchas majitel hotelu  PuchasPlus. 

Volba barev v celém hotelu PuchasPlus se řídí jasnou a jednotnou koncepcí. Žlutá vyjadřuje optimizmus, mírní strach a deprese, podporuje koncentraci a kreativitu. Současně také posiluje nervový a imunní systém. Oranžová zlepšuje náladu, dodává radost ze života a podporuje družnost a nenucenost. Modrá navozuje klid, důvěru a touhu a podporuje jasnou mysl a pomáhá při poruchách spánku. Zelená uklidňuje, harmonizuje a představuje naději.

Barva pokojů, všech společných prostor, léčebného centra a zkrátka každého koutu tady odpovídá tomu, co ve vás má vyvolávat, abyste se dokázali perfektně uvolnit, mohli zdravě odpočívat i dobít mnohdy vybité baterky. Více informací najdete na www.puchasplus.at.

 

Dejte si ve Stegersbachu příjemně do těla

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, vydejte se do Stegersbacu třeba právě nyní, na podzim. Stačí nazout boty, vzít hůlky a vyrazit ven. V celém středisku jsou cestičky upravené po celý rok a idylická kopcovitá krajina Jižního Burgenlandu je zde kouzelná v každém ročním období.  Pohyb lze dávkovat podle individuální formy, chuti a zálib z 20 dobře značených a pomocí GPS změřených tras pro běh, nordic walking a turistiku. Různé délky a stupně obtížnosti nabízejí výzvu a příležitost pro každý typ sportovce. Více informací najdete na www.stegersbach.at.

 

Jakékoliv další dotazy ráda zodpoví: Natascha Kames, Tel.: +43 6991 2193783, natascha.kames@kames-media.at