Nenechte se oklamat padělky!

Padělky luxusního zboží zaplavují český trh.

V měsíci říjnu byl zaznamenán enormní nárůst prodeje padělků luxusních kabelek, které jsou pro laiky k nerozeznání od originálu. Celní správě se v České republice podaří ročně zabavit padělané zboží v hodnotě několika set milionů korun, přesto se odhaduje, že minimálně stejně velké množství zůstává stále v oběhu.

Padělky mohou stát desetitisíce, jejich hodnota je však nulová. Nejvíce padělaného zboží se prodává prostřednictvím Instagramových a Facebookových účtů, na internetových stránkách se zbožím z druhé ruky a na podvodných e-shopech. Běžnou praxí podvodníků je i padělání účtenek, certifikátů originality, dárkových krabiček a papírových nákupních tašek. Nezkušení internetoví prodejci, reselleři nebo personal shoppeři proto nikdy nemohou stoprocentně zaručit a garantovat původ a originalitu zboží.

Jaký je vůbec rozdíl mezi originálem a padělkem? Odpověď je velmi snadná – v kvalitě každého detailu. Ne každý je však schopen kvalitu produktu posoudit a velká část lidí ji nevnímá takřka vůbec. Kvalita kůže a materiálu obecně, precizní šití a vysoké standardy při výrobě zboží se logicky odráží i v jeho ceně a hodnotě. Luxusní kabelky jsou natolik kvalitní, že vydrží dlouhá léta nošení, často i desetiletí či celé generace.

"Zatímco originální luxusní kabelka může být skvělou investicí, koupě zdařilého falzifikátu naopak vyhozenými penězi, ale bohužel i nepřímou podporou zneužívání dětské práce", říká Šárka Rychtářová, expertka na ověřování originality luxusního zboží.

Při výrobě padělků nejde o kvalitu, ale o iluzi. Záměrem je pouze co nejlépe vizuálně kopírovat originál při co nejnižší výrobní ceně.

"Garantovat originalitu veškerého zboží v Luxury Bags můžeme díky mnohaletým zkušenostem a praxi našeho autentifikačního týmu. Ten musí jednohlasně schválit každý jednotlivý kus přijatý k prodeji. V případě sebemenších pochybností, které mohou být zapříčiněny pouze drobnou výrobní vadou, zboží do prodeje nezařadíme.", dodává Šárka.

Jako reakci nárůstu prodeje velkého množství falešného zboží se společnost Luxury Bags rozhodla nabídnout exkluzivní službu ověřování originality kabelek a jiného zboží zdarma.