NEJVĚTŠÍ NEBESKÁ UDÁLOST ROKU 2018!

Když podle Bible došlo v Betlémě k narození Syna Božího, rozzářila se nad tímto místem hvězda, později nazývána betlémská. Bývá vyobrazena jako kometa a i když se dodnes vedou spory, zda mohla být spatřena právě v okamžiku narození Ježíše Krista, my budeme mít to štěstí, že kometu zářící azurově-zelenou barvou budeme moci sledovat v den, kdy si na adventních věncích zapálíme třetí svíci symbolizující radost z blížícího se Štědrého dne. Myslíte, že tohle je náhoda? Nikoli…

Naposledy byla tato kometa nejblíže Zemi údajně právě v den, kdy se narodil Ježíš a zářila tak jasně, že dovedla do Betléma trojici mudrců, kteří se rozhodli poklonit narození nového židovského krále. Dodnes se sice vedou dohady, zda mohla být nad místem, kde na náš pozemský svět „sestoupil“ syn Nejvyššího, vidět kometa, či jasně zářící hvězda, což však nemění nic na významu tohoto dne jako takového pro celou naši planetu.

Čili v neděli 16. prosince nejen na adventním věnci zapálíme „pastýřskou“ svíci, abychom se radovali z blížícího se Štědrého dne, ale budeme mít i příležitost vidět zcela mimořádnou událost. V případě, že se nám to, s ohledem na atmosférické vlivy opravdu podaří, dostaneme tak vlastně první vánoční dárek. Zážitek, na který se nezapomíná. Dárek, který si pro nás v podobě „vánoční komety“ připravili přímo v Nebi!

Přesně od 14 hodiny budeme moci vidět i pouhým okem kometu 46P/Wirtanen, která ve středu 12. 12. projde přísluním, aby se o čtyři dny později nejvíce přiblížila k Zemi! Mělo by se jednat o desátý nejbližší dokumentovaný kometární průlet kolem Země v historii lidstva. Kometa Wirtanen, vyznačující se azurově-zeleným světelným zářením, se k nám dostane na vzdálenost blížící se 12 milionům kilometrů, bude jen 30krát vzdálenější než Měsíc, což je podle odborníků v kosmických měřítcích skutečný unikát.   

Otázkou zůstává, co nám – lidem má tento jedinečný nebeský úkaz zvěstovat. Zrození „nového“ Ježíše? Nebo snad konečné „probuzení se“ a uvědomění si, že každá žijící bytost na naší planetě je jedinečná, neopakovatelná a nenahraditelná? Možná… Navíc je velmi pravděpodobné, že spousta z lidí, kteří uvidí „vánoční kometu,“ ať již žijí kdekoli ve světě, si uvědomí, že opravdu to nejcennější, co nám bylo dáno, je ŽIVOT. Nejedná se o samozřejmost, ale o opravdový dar, ke kterému bychom měli přistupovat s patřičnou pokorou, úctou a v neposlední řadě, pochopitelně, s radostí. Zvláště pak, když si uvědomíme, že naše pozemská cesta není nekonečná! Na rozdíl od našeho života. Rozumíte? Pokud ne, vůbec nevadí. Třeba pochopíte tuto neděli po čtrnácté hodině při zastavení se někde na zcela klidném, vyvýšeném místě, kde Vás nebude nikdo rušit, a Vy se podíváte směrem k Nebi…

 

 

Text: STYLEnew.cz, Foto: WOC / M. Jäger, Austria 

Fotogalerie