NEJLOKOMOTIVOVATĚJŠÍ LOKOMOTIVA - ProDivadlo

Představení " Nejlokomotivovatější lokomotiva " vznikalo v roce 2012 ve společnosti ProDivadlo. (název je schválně použit jako jazykolam)

Dodnes se s velkým úspěchem hraje jak pro děti tak pro dospělé na Hlavním nádraží v Praze.Letos jsme oslavili již 300 reprízu.

Děj se odehrává uprostřed modelové železnice,kde herec vodí postupně 7 marionet a technik ovládá vozový park se 7-mi vlakovými soupravami.

Inspirací se stala slavná kniha z roku 1944 Pavla Naumana " Pohádky o mašinkách ". Vystupují zde tedy známé postavičky / loutky / 

jako je černokněžník Zababa, Nejvyšší pan železničář, strojvůdce pan Barák, pokladník Vašek a nově holčička Šišinka s tatínkem.Ta vyřeší problém Nejvyššího pana železničáře: " Co s nejlokomotivovatější lokomotivou,když na nádraží jenom překáží ,nikam se nevejde a žádné koleje ji neunesou ". Netuší však co vše tím způsobí a jak se zachová černokněžník Zababa,který ji vyrobil výměnou za všechny peníze z pokladen.

Protože se toto představení setkalo s mimořádným zájmem jak u dětí,tak u dospělých,rozhodli jsme se vytvořit další díly.

" Nejlokomotivovatější lokomotiva, aneb jak to všechno začalo " je volným navázáním na díl předchozí a těší se, od roku 2014, opět velkému zájmu diváků.

Obě představení jsou určena pro děti od 3 do 11 let.

V představení se střídají herci : Jiřina Vacková / Barbora Vyskočilová / Martin Bohadlo / Tomáš Pospíšil

                                                   hlas Zababovi propůjčil Jiří Lábus

 

Režie : Lenka Šebek Loubalová , scéna a technický doprovod: Jaroslav Šebek , hudba : Dominik Renč , technická spolupráce Josef Bílek.

Fotogalerie