Na vlastních nohách z doutnající sopky až na konec světa. Osm putování Rudolfa Havlíka

Unikátní cestovatelské zážitky čekají i tam, kde by je čekal málokdo. Nový přírodopisně cestopisný cyklus Na vlastní nohy režiséra a cestovatele Rudolfa Havlíka zavede diváky na místa, která stále ještě skrývají nejedno tajemství.

První z osmi dobrodružství uvidí diváci 31. ledna ve 21:30 hodin na ČT2.  

Kdysi jsem napsal článek, který se jmenoval Poslední sbohem a byl o mořských želvách. Legenda říká, že mořské želvy pláčou, když kladou svá vejce. A tak vznikla jednoduchá myšlenka o vyprávění z cizích zemí. O trochu staromódních výpravách za dobrodružstvími, legendami, zvířaty a přírodou,“ popisuje vznik cyklu Rudolf Havlík. Ten je nejen režisérem cyklu, ale vystupuje v něm i jako průvodce. Zkušenosti a zážitky z cest zúročil ve svých textech, za které byl v roce 2007 oceněn jako Blogger roku, ale například i ve svém hraném debutu Zejtra napořád. Svůj hlas cyklu propůjčil i herec Ondřej Vetchý v roli vypravěče.

 

Dokumentární cyklus má ambici inspirovat diváky k cestám do ne úplně tradičních turistických destinací a nabídnout neobvyklý pohled na krajinu a její genius loci. „Chci ukázat, že se lidé mohou vydat po našich stopách a zažít úžasná dobrodružství sami, na vlastní kůži, nebo – lépe řečeno – na vlastní nohy“ dodává Rudolf Havlík. Hned v prvním dílu tak diváky zavede na Špicberky do místních opuštěných uhelných dolů a na českou polární výzkumnou stanici. V dalších dílech se diváci podívají k Soutěsce Tygřího skoku na Tibetské náhorní plošině nebo Indonéskou sopku Agung ve chvíli, když se probouzela k životu. „Od jiných dokumentů podobného typu se cyklus liší meditativní náladou a také tím,  že autor projektu Rudolf Havlík je spíše než cestovatelem jakýmsi poutníkem, který se vydává do říše starých příběhů, fantazie a přírody,“ uzavírá kreativní producentka Alena Müllerová.