Mission: Impossible – Národ grázlů

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu.

Mission: Impossible s podtitulem Národ grázlů slibuje opulentní akční zážitek, ve kterém budou diváci společně s hlavními hrdiny cestovat po celém světě, proletí se Airbusem (zvenčí), sklouznou se po střeše vídeňské opery a zazávodí si luxusním sporťákem na marocké dálnici.

 

TEXT a FOTO : CinemArt

  FILM POHLEDEM TEREZY HERZ POKORNÉ      

MISSION IMPOSSIBLE – NÁROD GRÁZLŮ

James Bond je pouze jeden, to je třeba říci a to mě také jako první, hned po pár minutách filmu, napadlo. Agent Ethan Hunt by jistě nechtěl být s tímhle filmovým hrdinou srovnáván, jenže přinejmenším scénář jeho nového filmu k tomu nutí. Však divák také zažije všechny předepsané emoce, mnohokrát se i zasměje, dámy zavřou oči, když se děj posouvá směrem k velké brutalitě, přijdou si na své milovníci motorek, bojového umění a všeho, co k akčnímu špionážnímu thrilleru patří. Jistě muži mají v tomto ohledu přednost už kvůli Rebecce Ferguson, krásné a talentované švédské herečce, kterou režisér a scénárista filmu Christopher McQuarrie obsadil vedle, anebo možná proti svému hlavnímu hrdinovi. Jak to doopravdy je, na to přijdete až v kině a věřte, že zvratů, pro ty, kdo rádi hádají, je tam dostatečně.  No a už se zase nabízí srovnání s agentem z největších a to není dobré............

Měla jsem Toma Cruise ráda, když se objevil na plátně po boku Paula Newmana v Barvě peněz, to že dostal Dustin Hoffman Oscara za Rein Mana a on za vedlejší roli ne, my přišlo tenkrát trochu nefér, stejně jako se mu vyhnulo ocenění z největších za hlavní postavu filmu Firma, kde by si ho bezesporu zasloužil. Bavil mě i v jiných filmech a teď už nějak ne. Každý stárneme, měníme se, on však do akčního hrdiny ne. Nemá sílu svých kolegů, kteří takové postavy ztvárňují, jako by poněkud měknul. V tomto filmu je obklopen vynikajícími herci jako Simon Pegg, Jeremi Renner, Alec Baldwin  a to není zřejmě pro něj jednoduché, zato však radostí pro diváky. Simon Pegg se jistě stane „miláčkem“ fanoušků tohoto filmu. Já se každopádně těším až tohoto anglického herce a spisovatele zase jednou na filmovém plátně uvidím.............jo a milovníci Maroka, Londýna či Vídeňského Operního domu si také mohou přijít na své, pokud je tento filmový žánr tím jejich. 

 

 

                                                                                                                    T.H.P.

Fotogalerie