MIRIAM BAYLE oslaví 25 let na scéně koncerty “Pocta Elle”.

Miriam Bayle, označována za “královnu scatu”, slaví tento rok 25 let na jazzové scéně koncerty “Pocta Elle” (100. výročí narození Elly Fitzgerald). Právě scat neboli vokální improvizace tyto dvě dámy spojuje. 

“Ella Fitzgerald mne v mých sedmnácti letech ovlivnila natolik, že jsem se už od scatu nehnula. Na koncertech si ráda zascatuju i s diváky, mám ráda kontakt. Nepotřebuji vyprodávat haly, pro mne je nejdůležitější být s posluchači v kontaktu a je mi jedno, kolik jich v sále sedí. Hlavně, když lidé odchází z mých koncertů s úsměvem a baví nás to společně.“ 

 

Dnes je Miriam Bayle špičkou v oboru a je naši největší hvězdou v ženské vokální improvizaci.

Dva velké koncerty “Pocta Elle” budou 11. 5. v divadle Semafor, kde vystoupí hosté Felix Slováček jr., kytarista Viktor Jerman a vokální trio – Karolina Stasiaková, Karolína Fišerová, Lenka Švestková a 14. 11. v La Fabrice, kde Miriam oslaví svých 25 let na jazzové scéně s hosty Ilonou Csákovou, Leonou Machálkovou, Kvartetem Apollon, Viktorem Jermanem a Karlem Voříškem, který bude večer uvádět. Na obou koncertech ji doprovodí špičkoví jazzmani Stanislav Mácha na klavír, Jaromír Honzák na kontrabas a Daniel Šoltis na bicí. 

Miriam Bayle si za 25 let kariéry získala velké uznání nejenom u nás, ale i v zahraničí a vysloužila si taková označení  jako: 

“královnu scatu” 

“středoevropská jazzová hvězda první velikosti” – Týden, T. Polívka

“nejlepší jazzový vokál v Praze" – Muzikus, V. Kouřil

“Miriam ukázala jasně najevo, kdo je tady královnou a proč jí tento titul právem přísluší”

“Klenot, kterého bychom si měli vážit." – JazzFestBrno 2015, E. Hajtmánek

“ve scatových polohách je opravdovým fenoménem” – Harmonie, P. Konrádová

“strhující umění scatu”

“nekompromisně swingující styl”

                       MIRIAM BAYLE (1975) –  jazzová zpěvačka, skladatelka, aranžérka je původem z Liptovského Mikuláše a v Čechách žije od roku 2000. Je vyhledávanou lektorkou a hlasovou poradkyní v nahrávacích studiích a divadlech. Dlouhodobě spolupracovala s divadlem Farma v jeskyni jako autorka či aranžérka scénické hudby. Představení “Sonety temné lásky” bylo v roce 2002 nominováno na cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci a hudbu.

Pravidelně vystupuje na našich nejvýznamnějších festivalech Jazz Fest Brno, Bohemia Jazz Fest, Vsetínský jazzový festival, Jazz na Hradě, Jazz Polička a dalších. V zahraničí byla pozvána na London Jazz Fest, Jazz Fest Athény, dále do Finska, Jižní Koreje, Litvy, Polska, Švédska, Francie, Irska, Německa a samozřejmě na její rodné Slovensko na Jazz Fest Liptovský Mikuláš, Jazz Fest Vráble, Jazz Prešov.

Miriam vyučuje jazzovou vokální interpretaci na Pražské konzervatoři a vede workshopy “SCAT! s Miriam Bayle”. Přivedla k jazzu mnoho nových posluchačů. Je velice oblíbenou zpěvačkou, ale i bavičkou díky jejímu smyslu pro humor.

Miriam Bayle krom Pocty Elle připravuje nové autorské CD.