Maminko, hlaď mě a povídej si se mnou!

Možná si vůbec neuvědomujete, že prenatální doba, kdy dítě nosíte pod svým srdcem, je pro život vašeho potomka vlastně nejdůležitější.

Spojení mezi matkou a dítětem je tím vůbec nejsilnějším, co na světě existuje. Nejemočnějším, v jistých životních situacích zároveň psychicky nejvypjatějším, ale vesměs nejradostnějším. Každá máma touží po tom, aby její dítě bylo tím nejšťastnějším na světě. Aby mělo lepší život, než měla ona, bylo veskrze spokojené, šťastné, zabezpečené, zdravé… Ovšem tohle uvědomění většině maminek dojde ve chvíli, kdy svého potomka přivedou na svět. Jen zlomek maminek ví, že okamžik, kdy se stávají mámou, začíná ve chvíli, kdy otěhotní. Jakmile má maminka potvrzeno, že je gravidní, to nejlepší, co pro své malinkaté štěstí může udělat, je přistupovat k němu od toho momentu jako k svébytné bytosti, kterou sice nevidí, nemůže se ho dotknout, ale přinejmenším ji cítí. A v případě, že po dobu devíti měsíců, než porodí, věnuje tomu „dosud“ nenarozenému tvorečkovi dostatek lásky, pozornosti a vnitřní péče, může si být víc než stoprocentně jistá, že o to spokojenější bude pak její chlapeček, či holčička na své vlastní pozemské cestě! 

Zdvojnásobená citlivost

To, že jsou budoucí maminky v prenatálním období citlivější, emotivnější, podrážděnější… atd. není jen tak a rozhodně v tom nehrají roli „jen“ hormony! Ve chvíli, kdy se tělo ženy připravuje na zázrak, kdy jejich vlastní fyzické tělo opustí další živá bytost, jsou energie jejich tělesných stránek mnohem silnější, než si vůbec připouštějí. Všechno, co se v těhotenství odehrává v mysli maminek, jejich nejbližším okolí, sebemenší vychýlení od spokojenosti, smích, pláč… - to všechno a mnohem víc její děťátko vnímá. Jeli nastávající maminka ve stresu, rozčílená, podrážděná, jako první tyto energetické vazby vstřebává to maličké. Na druhou stranu v dnešní přespříliš hektické době, kdy není snadné udržet si radost permanentně celý den, a i kdybychom o to usilovali, stačí pak spokojeně usednout do pohodlného křesla, nebo měkoučkou sedačku, zapnout televizi a do té doby prožívané radostné pocity střídají obavy, či znechucení. Pokud tedy nemáte na televizi nastavený kanál, na kterém běží pouze romantické, veskrze pozitivní a čistou láskou zahlcené filmy, či programy. Ale takový nikde na světě nevysílá. Bohužel. Zatím.

Lepší program, než v televizi

Dokonce i maminky, které v době těhotenství řešily vše, jen ne nový život ve svém vlastním těle, přiznávají, že měly několikrát v průběhu těhotenství pocit, jakoby jim „někdo“ našeptával, že by si s tím v sobě rostoucím zázrakem, měly povídat! Můžete v duchu, nebo nahlas – tahle volba je čistě individuální – a bylo by vhodné promlouvat k maličkému vlídně, s úsměvem a s láskou. Pokud se maminka navnadí na pozitivní energii radosti a klidu, měla by právě tohoto využít a povídat si s nenarozeným miminkem jakoby je už držela na své hrudi, kde bude ten malinkatý uzlíček štěstí intenzivně vnímat srdeční tep. A bude se cítit v naprostém bezpečí a klidu. A kdykoliv vás napadne, že „teď“ byste si měla pohladit narůstající bříško, udělejte to. Vůbec nemusíte přemýšlet o tom, že byste snad dělala něco nezvyklého. Naopak! Tímto jasným gestem se silným energetickým propojením dáte novému životu v sobě najevo, že je tím nejdůležitějším a nejkrásnějším, co vás v životě mohlo potkat. A ruku na srdce, nemyslíte, že právě takovéto chvilky jsou lepší, než cokoli vysílané v televizi? Že těmito zdánlivě drobnými maličkostmi uděláte nejen pro sebe, ale i pro nový život, který se ve vás připravuje na pozemskou cestu, mnohem, mnohem víc? Bez debat. A můžete si být víc než jen jistá, že devět měsíců uteče jako voda a vy pak budete s láskou vzpomínat na všechny tyto drobnosti, kterými jste v těhotenství bezděčně a z celého srdce věnovala lásku tomu, kdo si to v danou chvíli zasloužil nejvíc!      

Text : L.N