MADONNA – ŽIVÝ PŘÍKLAD NEZDOLNOSTI

Vždycky ví přesně, co chce. Neuhne ani o píď, ať si kdokoli cokoli myslí. Zkrátka taková srdeční rebelka milující extravagantní provokace promyšlené do toho nejmenšího detailu. Jak píše uznávaný hudební magazín Rolling Stone: NIKDO NA JEJÍ TRŮN NEMÁ!

A titulek z uvedeného časopisu potvrzuje i její poslední prohlášení: „Jsem šťastná, že vám všem můžu tímto oznámit, že mé poslední a zároveň rekordní světové turné vychází jako film.“ Řeč je o Rebel Heart Tour, s nímž královna popu navštívila v průběhu sedmi měsíců 55 měst na čtyřech světadílech. Zahajovací koncert proběhl 9. září před dvěma roky v Montrealu a celé turné uzavíralo představení v Sydney Qudos Bank Aréně (původně Allphones Arena) v Austrálii v březnu 2016. Rebel Heart Tour navštívilo 1 045 479 diváků a vydělalo bezmála 170 milionů dolarů, což z Madonny učinilo nejvýdělečnější umělkyni na turné v historii. Alespoň tedy podle přehledu, který pro čtenáře připravil časopis Billboard s více než 1,31 miliardami dolarů v prodaných vstupenkách během celé její kariéry. Ovšem je třeba dodat, že výdělky umělců za jejich turné se začaly evidovat od roku 1990. 

 

Někdy stačí pouhý pohled…

„Byl to vlak. Lidé z něho vystupovali a znovu nastupovali až do úplného konce. V případě Rebel Heart jsem chtěla prozkoumat dualitu své osobnosti v rovině odpadlík-romantik. A chtěla jsem napsat dobré písničky,“ prozradila Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie na adresu svého čtrnáctého alba v pořadí - Rebel Heart. A ve stejném duchu se neslo i její celosvětové koncertní turné, při němž zpěvačku na každém kroku sledovaly kamery, čehož výsledkem je filmový dokument s nejlepšími momenty tohoto turné, pochopitelně včetně dosud nikde nepublikovaných záběrů ze zákulisí, stejně jako dosud nezveřejněný záznam vrcholící posledním koncertem šňůry v australském Sydney. Režii měla na starosti pochopitelně sama nekorunovaná královna, která si jako spolurežiséry opět vybrala již osvědčený tandem, který s ní spolupracuje jak na celovečerních filmech, tak filmech z turné - Danny B. Tull a Nathan Rissman. „Oba dobře vědí, co chci a toho se drží. Myslím, že v mnoha případech se už jednohlasně shodneme na výběru finálních záběrů, které pustíme do světa. A někdy nám stačí už jen pouhý pohled, už nemusíme zbytečně plýtvat slovy,“ prohlásila Madonna k letité spolupráci. Za pár dnů oslaví už devětapadesáté narozeniny a vzhledem k tomu, že rodačka Bay City v americkém Michiganu svoji kariéru ještě rozhodně nehodlá pověsit na hřebík, 100% už nyní pro své fanoušky chystá nějaké novinkové "bombastické" překvapení na rok 2018. Své šedesátiny rozhodně nenechá odeznít bez povšimnutí…

 

Fotogalerie