Lovci zážitků (8 dílů, na Prima ZOOM každou neděli od 20.00)

 

Vydejte se s originálními osobnostmi lovit zážitky

Cestování po Česku nabízí mnoho neopakovatelných zážitků, o kterých mnozí nemají ani potuchy. Lovci zážitků jsou partou lidí s rozdílnými povoláními, které spojuje jedno – jsou prototypy městských lidí, kteří pravděpodobně procestovali půl světa, ale co se týče poznávání Česka, v tom mají značné mezery. A tak naši „lovci“ nasedají do expedičního vozidla a vydávají se vstříc novým dobrodružstvím. Jejich cesty jsou plné neopakovatelných zážitků, vzácných setkání a jedinečných příběhů, které postupně mění jejich zpočátku nedůvěřivý pohled na cestování po Česku a díky kterým objevují i sami sebe. Cestovatelský seriál připravila a vyrobila agentura CzechTourism.

Vydejte se na výpravu po nejzajímavějších místech Česka se zpěvačkou Tonyou Graves, fotografem Tomášem Třeštíkem, muzikantem Adamem Vopičkou a historikem umění Pavlem Kappelem. Čeká vás celkem sedm lokací a speciální vzpomínkový díl na horách plný nejlepších zážitků. Hlasovým průvodcem bude Vojta Kotek. Skvělou hudbu k seriálu vytvořili Jan P. Muchow, Calm Season, Adam Vopička či Republic of Two. A až si vychutnáte jeden kout Česka, pak vás dva bratři zase vezmou na kole kolem světa.

Výprava za zážitky začíná:

od 5. 4. 20.00 – Lovci zážitků

Lovci zážitků (8 dílů, na Prima ZOOM každou neděli od 20.00)

Lovci zážitků postupně odhalí různé zajímavé destinace Česka. V každé z destinací objevují krásy tamní krajiny, potkávají zajímavé lidi, poznávají místní kuchyni, tradice a historii, získávají neopakovatelné zážitky, a především zažívají spoustu zábavy při méně či více obvyklých aktivitách a poznávají dané lokality z jiného úhlu pohledu. V Českém středohoří se budou kochat pohledy na členitou, malebnou krajinu, projedou se lodí po Labi, vyzkouší si flyboarding, vinicemi dojdou až ke sklípku, kde ochutnají víno s bohatou historií, přenocují v přírodě, vyfouknou si vlastní půllitr a vyzkouší si řídit vlak na historické železniční trati. Ve středních Čechách se nechají královsky rozmazlovat na zámcích, pokusí se najít cestu ven z přírodního bludiště, podívají se na okolní malebnou krajinu z pořádné výšky, budou následovat stopy Bedřicha Smetany, zahrají si golf, ochutnají pokrmy alchymistické kuchyně a možná potkají i bílou paní. Na Třeboňsku se projedou na kole mezi tamějšími proslulými rybníky, připraví si na grilu vlastnoručně vylovenou rybu, budou pozorovat desítky druhů vodního ptactva, vydají se do třeboňských pralesů, pokusí se vlastnoručně si vyrobit keramickou misku, poodhalí tajemství filmové animace a za doprovodu živé hudby se projdou v korunách stromů. V Litomyšli se budou probouzet do nových dnů v místech, kde se narodil Bedřich Smetana, prohlédnou si inspirativní galerii pod širým nebem, vyslechnou koncert ve skalních kulisách, vyzkouší si role herců, navštíví místa, kde se odehrával děj Krvavého románu, poodhalí tajemství inspirace Maxe Švabinského a vyzkouší si výrobu čokoládových pralinek. V Ostravě se pokusí najít cestu ven z dolu, zjistí, jak kdysi žili průmysloví dělníci, přispějí ke zkrášlení temných zákoutí města, zahrají si bowling, vyslechnou koncert v bývalém plynojemu, okusí moderní vědu na vlastní kůži a prověří si svou odvahu v lanovém centru. V Brně se pokusí najít tu nejlepší kávu v celé zemi, vydají se bát do kostnice, budou obdivovat brněnskou architekturu a skvosty funkcionalismu, uvaří si vlastní pivo, vychutnají si jedinečnou atmosféru brněnského nočního života a projedou se na závodním okruhu. Ve Zlíně nahlédnou do světa Baťových závodů, objednají si dodávku bot z kanceláře umístěné ve výtahu, vyzkouší si, jak se takové boty vyrábí, zahrají si hokej po boku Petra Čajánka, projedou se lodí po Baťově kanálu a na této lodi také přenocují, proletí se letadlem a zažijí tu pravou atmosféru moravského vinného sklípku. Na horách si užijí nejrůznějších zimních radovánek a s chutí zavzpomínají na neopakovatelné zážitky z léta.

Průvodci:

Tomáš Třeštík – přední fotograf své generace, sběratel a obdivovatel a znalec moderního umění. Prototyp městského člověka s 5000 fanoušky na sociální síti.

Tonya Graves – zpěvačka oceňované hudební skupiny Monkey Business a držitelka 6 výročních cen Akademie populární hudby Anděl, narozená v americkém Peekskillu. Od roku 1995 žije v Česku, kde vychovává dva syny.

Adam Vopička – ex-kytarista a zpěvák Roe-Deer a Fake Tapes, ex-baskytarista The Prostitutes, současný kytarista Calm Season, kreativec na volné noze, glosátor a showman. 

Pavel Kappel – historik umění se zaměřením na konstruktivní umění 60. let a tvorbu malíře Zdeňka Sýkory, muž širokého rozhledu. Situační glosátor sršící nápady a provokující vytříbeným vkusem.

 

Triumvirát:

Vzhledem k tomu, že se jedná o jedinečný projekt, nabídneme vám ho hned na třech našich kanálech. S předstihem můžete jednotlivé díly zhlédnout také na Prima COOL a Prima LOVE.

Od 2. 4. v 18.15 čtvrtky na Prima COOL

Od 2. 4. ve 22.55 čtvrtky na Prima LOVE

Od 3. 4. ve 13.45 pátky na Prima COOL

 

Díly na Prima ZOOM:

5. 4. – České středohoří

12. 4. – Střední Čechy

Fotogalerie