LIBUŠE - IVETA JIŘÍKOVÁ - NOVÉ NASTUDOVÁNÍ - NÁRODNÍ DIVADLO PRAHA - DNES NA ČT ART 20.00

Přijít a fotografovat zákulisí natáčení inscenace či divadelního představení je pro mě, fotografku, pokaždé takové malé dobrodružství.

Tímto děkuji paní Ivetě Jiříkové, že mi i ve dni plném shonu a profesionální nervozity umožnila na krátkou dobu ji sledovat. Těsně před generální zkouškou na přímý televizní přenos, a taky trochu fotografovat. Fotografie vznikaly včera odpoledne a já jen mohu říci, že Iveta byla skvělá. Když  se rozezpívávala ve své šatně, nechápala jsem vlastně o co jde, zpívala samé samohlásky  a její šatnou zněl tak silný hlas. Wou...

Pak přišel či přímo vplul muž s červenou šálou a energií na rozdávání, operní zpěvák, hlasový pedagog pan Vladimír Chmelo, sólista Metropolitní opery New York /zpíval v opeře P.I. Čajkovského Jolantta s Annou Netrebko/ a nebyl to jen hlasový pedagog, ale jak jsem viděla i kamarád, ochránce a jak se říká  - dobrá duše. Doprovázel ji po celou dobu a staral se o ni. Líbilo se mi to.

Skvělá nálada, dobrá energie a profesionalita byla v sídle garderobiérek - prostě je to vše jednoduché. Blanka Látalová a Jana Salichová - garderobiérky tělem i duší - dělají svoji práci rády, dělají ji dlouho. Zažily paní Gabrielu Beňačkovou i paní Evu Urbanovou jako Libuše a paní Ivetu si zamilovaly také. Je radost vidět štˇastné lidi při práci, která je baví a naplňuje. Umělecké líčení vytvořila vedoucí umělecká maskérka Monika Šonková. Kostýmy a celý výtvarný profil nově nastudované Libuše barevně skloubila kostýmní výtvarnice Kateřina Štefková. A to vše už dnes večer na ČT ART ve 20.00 pod dohledem televizní režisérky Blaženy Hončarivové.

Přeji hezký umělecký zážitek. 

Napsala a fotografovala Dagmar Hájková

Fotogalerie