Laurie Anderson přiveze do Prahy svůj nový film* Psí srdce

Filmový večer s Laurie Anderson

Heart of a Dog (Psí srdce) pondělí 29. srpna, 20.00 Divadlo Archa

Americká zpěvačka, skladatelka, performerka a vizuální umělkyně Laurie Anderson uvede v Praze osobně svůj nový film Psí srdce. Film o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění slibuje nekonvenční vizuální narativ podbarvený působivou hudbou Laurie Anderson. Po projekci filmu proběhne debata, která nabídne  nahlédnutí do zákulisí tvorby této avantgardní umělkyně a životní partnerky Lou Reeda. Filmový večer za účasti Laurie Anderson se uskuteční v pondělí 29. srpna v Divadle Archa. Psí srdce vstoupí následně do českých kin v distribuci Film Europe.

Výjimečný večer s Laurie Anderson nabídne českým divákům exkluzivní předpremiéru její nové dokumentární eseje Psí srdce o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění. Tento nový filmový počin slavné hudebnice a experimentátorky v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytný vizuální narativ je doprovázen hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Křehký a niterný dokument podbarvuje Laurie Anderson vlastní působivou hudbou. 

Laurie Anderson pro magazín Variety svůj film popsala jako druh mluveného divadelního díla, které bylo přeloženo do jiné formy. “Je to opak koncertního filmu, což byla moje minulá filmová zkušenost se snímkem Home of the Brave. S filmem Psí srdce je to zase jiný zážitek, pro naprosto jiný druh publika”, dodává Anderson.

Po projekci filmu bude následovat přednáška An Illustrated Talk, která zavede diváky do zákulisí vzniku filmu. Laurie Anderson promluví o vypravěčství ve své filmové práci a přečte několik příběhů, které stály u vzniku této filmové eseje. Představí též software, který u této příležitosti vyvinula.

 

Uvádějí Film Europe a Divadlo Archa. Filmová projekce 77minut, přednáška: 75minut. 

Předprodej v Divadle Archa, on-line a v prodejní síti Goout připravujeme.

Fotogalerie