KVĚTINÁŘSTVÍ CEZAR - BRNO * KVĚTINÁŘSTVÍ HVĚZD

Změna je život, řekl si Cezar Mieczkowski, po 15 letech odešel z Ostravy do Brna a s sebou si vzal i svoje květinářství. Cezar se narodil v polských Katovicích ve znamení Kozoroha a lásku ke květinám zdědil po své mamince, která je stejně jako on floristka. Cezar miluje svoji práci, má rád hezké věci, inspiruje ho příroda, miluje módu, barvy, život… a také velmi rád vaří a peče.

Otevření jeho Květinářství CEZAR  byla přítomna vybraná společnost, v níž nechyběla ani řada brněnských herců. Na otázku jakou mají rádi květinu přítomní hosté s radostí odpovídali. Ředitel divadla Radost Vlastimil Peška  má nejraději růže a narcisy a taky svoji ženu Evu, která narozdíl od svého muže upřednostňuje kopretiny.

Monika Maláčová, divadelní a filmová herečka z brněnského Národního divadla miluje růže a herec, moderátor a dabér Ladislav Běhůnek, který léta propůjčoval svůj hlas například komisaři Rexovi, zbožňuje v prvé řadě svoji ženu Naďu a nejblíže z květin mu jsou zimolez a jasmín. Řekl nám, když se spolu tyto květiny propletou, nesmí se oddělit - jinak zahynou.

To operní pěvkyně Iveta Jiříková na naši otázku odpověděla velmi diplomaticky a s typicky ženskou noblesou, když s úsměvem na rtech pronesla: "Miluju všechny květiny." Takže, pokud se chystáte k návštěvě jihomoravské metropole a budete potřebovat pro někoho, koho máte rádi, uvázat originální kytici, nebo poradit s čímkoli, co se květin týká, zkuste navštívit právě tuhle nově otevřenou prodejnu, kde hlavní roli hrají a hrát budou KVĚTINY... 

Text a fotografie: Jiří Kováč

Fotogalerie