KUKAČKY - MOJE DÍTĚ NENÍ MOJE

Jak byste se zachovali, co byste udělali ve chvíli, kdy „zčista jasna“ zjistíte, že Vaše dítě NENÍ Vaším biologickým dítětem, protože … Protože se před lety stalo něco, co Vy jste netušili, ani nemohli ovlivnit?!?! Existuje na takovou situaci optimální řešení? A sledovali jste televizní seriál KUKAČKY? Ne? Velká chyba!

Podle námětu a scénářů Jana Coufala byl natočen právě tento divácky velmi oceňovaný třináctidílný seriál, který se zaměřil na silný příběh propojený s několika hlavními postavami – včetně malých dětí, a jejich emocemi. Ty hrají ve všech dílech de facto nejdůležitější roli. Ostatně také díky skvělému hereckému obsazení: Sabina Remundová, David Novotný, Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Jan Dolanský, Klára Cibulková, Veronika Freimanová, Štěpán Benoni, v hlavních dětských rolích pak Viktor Sekanina a Theo Schaefer – které za kamerou skvostně vedl režisér Biser Arichtev.

SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ? VLASTNĚ NEEXISTUJE

Celý příběh se točí kolem záměny miminek v porodnici. Proto také název „Kukačky,“ o nichž sice v seriálu nepadne jediné slovo, ale každému, především pak ale ženám – matkám je okamžitě jasné, proč Jan Coufal využil toto propojení. A nutno dodat, že geniálně, protože se jedná o jediné slovo, snadno zapamatovatelné s neoddiskutovatelnou podprahovou tématikou. Těžko soudit, jak byste se zachovali vy ve chvíli, kdy byste po x-letech „náhodou“ (i když náhody neexistují!) zjistili, že ten malý capart, kterého bezmezně milujete, věnujete mu veškerou pozornost a zájem, protože se jedná o váš živoucí „otisk“, ve skutečnosti není vaším biologickým dítětem. Spustí se řeka emocí: zmatení, smutek, vztek, hysterie, strach, bolest, smutek … Podstatou ale zůstává emoce jediná: Láska. Ta nejsilnější, která by měla být alfou a omegou každé rodiny. Většina rodičů na své miláčky nedá dopustit, jsme pro ně ochotni udělat téměř cokoli a „najednou“ takovéto osudové zastavení?! Dokáže si podobnou situaci v reálu svého života představit zmiňovaný režisér Biser Arichtev? Jak by se zachoval on? „Snažil bych se najít řešení, stejně jako naše postav. A stejně jako ony bych pravděpodobně dospěl k tomu, že žádné správné řešení v takové situaci vlastně neexistuje.“  Co má člověk v takovou chvíli udělat? Co je víc? Krev, nebo péče a láska, kterou jste dítěti už věnovali? Každý ze čtveřice rodičů má na řešení problému jiný názor. Postupem času nicméně u všech převáží přirozená touha poznat vlastní dítě. Seznámit se, být s ním, zároveň ale neublížit tomu druhému. Do hry však vstupují i dávné křivdy a nenávisti, které všechno ještě víc komplikují. Kukačky nejsou jen příběhem o záměně dětí v porodnici.

KUKAČKY UPROSTŘED VÁCLAVÁKU!

Už nyní se díky úspěchu, který seriál zaznamenal u televizních diváků, hovoří o možném natáčení druhé série. Otázkou však zůstává, na jakém příběhu by byla „dvojka“ položená, protože Kukačky v první sérii rozdělené na 13 epizod tohle téma s posledním dílem uzavřely a vypointovaly. No, ale tohle ponechejme na Janu Coufalovi, jehož úspěšný seriálový počin se dočkal i knižní a audio-knižní podoby. Kniha i její „namluvená“ verze herečkou Sabinou Remundovou byly pokřtěny v paláci knih Luxor na Václavském náměstí a role kmoter se ujaly zpěvačky Lenka Filipová a její dcera Lenny, jejichž písnička „Samotní nejsme nic“ byla úvodní znělkou každého dílu Kukaček. Líbil se vám tento seriál? Že jste ho neviděli, ale rádi byste? Nebo byste si poutavý příběh Olgy a Karla Holcových, Terezy a Martina Kadlecových a především pak jejich „vyměněných“ synů Tomáše a Jakuba rádi přečetli či poslechli? Prosím, máte příležitost:

KNIHA „Kukačky“          

https://www.knizniklub.cz/knihy/538900-kukacky-moje-dite-neni-moje.html

AUDIOKNIHA „Kukačky“  

https://www.knizniklub.cz/knihy/554776-kukacky-audioknihovna.html

 

Text: LN/30062021, Foto: archiv ČT, Euromedia Group - Ikar, Auf-design photo: www.STYLEnew.cz 

 

Fotogalerie