Krásné a zdravé vlasy na prvním místě - říká LUKÁŠ ROSSBACH

 Krásné a zdravé vlasy na prvním místě. 

 

Mít krásné, ničím nenarušené vlasy je přání nejen žen, ale i mužů.  Bohužel nemá každý takové štěstí, aby se mohl pyšnit nádhernou hřívou a dost často se mnoho lidí potýká s nějakým problémem. Ať už to je vypadávání vlasů, lupy nebo seborrhoická dermatitida. 

Na problémy tohoto a podobného charakteru se zaměřil Lukáš Rossbach, majitel salonu FAME v Anglické ulici. Lukáš žil čtyři roky ve Španělsku, kde se seznámil se značkou Kapyderm a lidi kolem této firmy a jejich práce Lukáše tak nadchla, že se chtěl stát součástí týmu. A rozhodl se správně, protože jeho salon, který vybudoval, je na trhu již dvanáct let.  Za tu dobu získal Lukáš Rossbach mnoho zkušeností  a absolvoval hodně stáží o přípravcích a postupech dermatologie Kapydermu ve Španělsku. 

„Chodí k nám lidi, které něco trápí“, říká Lukáš Rossbach. „Zázraky se nedějí, ale je potřeba udržovat pokožku čistou, hydratovanou a se správnou elasticitou. Když je kůže v dobré kondici, má možnost produkovat co nejlepší vlas. Často sem chodí lidé, kterým jejich kožař doporučil nepříliš vhodný přípravek z lékárny, nebo ti, kteří už vyzkoušeli všemožné ampulky z reklam a už nevědí, jak dál. Vždycky říkám: že jste nepřišli rovnou! Když jim po necelé hodině stáhnu z vlasů všechny lupy a vyzbrojím je skutečně účinnými a vědecky ověřenými přípravky, které rozhodně v drogerii nekoupí, jsou mnohdy úplně v šoku. Už ani neočekávají, že by něco takového bylo možné," objasňuje Lukáš .

Celé vstupní vyšetření a diagnóza trvá necelých 15 minut, specialista vám během něj vše prakticky ukáže na obrazovce (vyšetření mikrokamerou), která zvětšuje pokožku hlavy a vlasové kořínky 250krát a nabídne vám následnou léčbu, na kterou se můžete objednat (nebo si ji nechat aplikovat hned). Ničím ale nejste vázáni, opravdu nás nikdo do ničeho nenutí.

Samotná procedura trvá asi 1,5 hodiny. Nanáší se při ní ke kořínkům vlasů speciální rašelina, která po ztvrdnutí zcela zbaví pokožku hlavy veškerých lupů, aplikují se speciální vyživovací ampule, jenž zabraňují vypadávání vlasů, pracuje se s jemnými šampony a dalšími přípravky.

Po celé proceduře vám zdarma Lukáš Rossbach upraví vlasy jako v klasickém kadeřnictví. Umyje je šamponem, vysuší a vyfénuje přes kartáč. 

Celý úkon vyjde na cca 700 Kč.  Diagnóza a následná úprava vlasů jsou bezplatné.

Procedura je velmi příjemná. Navíc křeslo, kde vám smývají rašelinu z hlavy, vám masíruje záda. 

 

Mýty, které o vlasech slýcháte:

  1.Umývat si vlasy každý den je škodlivé.

Pravda je taková, že vlasy si můžete mít každý den, ale šampón musí být šetrný, takový , který stáhne nečistoty a mastnotu a nenaruší ochranný lipidový plášť.

 

2.Používat fén je nezdravé.

Naopak. Šetrné foukání je vhodné. Samovolné uschnutí vlasů vede k dehydrataci pokožky a vlasů. 

 

3. Je výborné používat olej na vlasy. 

Olej vlas pouze zatíží a vlas má pak sklony k větší lámavosti. 

 

Jak správně o vlasy pečovat?

Šampón je základ.

Výběr šampónu je velmi důležitý. Vybírejte vždy podle tipu pokožky a vlasů.

Vhodný šampón je takový, který má kyselé pH a neobsahuje silikony. Takový, který šetrně odstraní z pokožky nečistoty a mastnoty. Na trhu je spousta šampónů s vysokým obsahem silikonu. Co to způsobuje? Silikon obaluje vlasy tak, aby byly lesklé, ale zároveň neustále zanáší vlasovou pokožku. Silikon ucpává vlasové folikuly a brání tak přísunu živin do vlasové cibulky, vlasy jsou pak nevyživeny, suché, lámavé a mají tendenci se více mastit a vypadávat.

Správné mytí vlasů.

Vlasy myjte vždy podle potřeby. Vlasy myjte vždy 2x. Šampón je důležité důkladně spláchnout, poté je vysušit ručníkem a fénem.

Vlasy fénujte po každém mytí. Z důvodu, aby na pokožku dlouho nepůsobila voda, která má vysoké pH a tím dehydratuje a dráždí vlasovou pokožku.

Doporučujeme používat fén, u kterého se dá nastavit teplota vzduchu a je vícerychlostní. Fénujte vlasy z přiměřené vzdálenosti 15-20cm na nejrychlejší stupeň a na střední teplotu.

Kondicionéry a balzámy.

Kondicionéry většinou mají vysoký obsah silikonu, který zacpává vlasovou pokožku a obaluje vlasy, které jsou pak špatně vyživené.

Balzám je pro vlasy vhodnější, neutralizuje alkalické zbytky, je vhodný na vyživení narušených vlasových vláken, ustaluje pH, čímž jsou vlasy lesklejší, zdravější jemnější a silnější.

Balzám se nanáší na vlasy po umytí šampónem. Aplikuje se pouze na vlasy, ne na pokožku a nechá působit 5-10 minut. Dbejte vždy na dobré spláchnutí.

(Můj tip : Kolagenová emulze 590,- Kč.  Působí na povrch pokožky a vlasů. Odstraňuje svědění a ulevuje napětí pokožky. Vynikající na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Je chladivá a velmi příjemná. Používám ji velmi ráda). 

Maska

Regeneruje vlasy do hloubky, je vhodné ji používat preventivně, např.: 1x měsíčně nebo po náročných chemických úpravách (trvalá, barva, atd. ...).

Ošetření a  nadšení  Lukáše mě přesvědčilo. Konečně mi nikdo nic nevnucoval, nesliboval nemožné (to raději odcházím). Konečně někdo, kdo má zájem, aby s vašimi vlasy udělal to nejlepší. 

 

E. Filipová

Fotografie : D.Hájková

 

 

Fotogalerie