Králové hor - PREMIÉRA V KINECH NA ŠTĚDRÝ DEN

 

Králové hor

 

Příběh o silném přátelství chlapce a orla.

 

 Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti.

 Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe     a utápí se v zármutku. 

 Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. 

 S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. 

 Králové hor je příběh o naději a přátelství. Film se natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (Entrelobos, 2011). Tam také objevil talent mladého Manuela Camacho, kterého obsadil do role Lucase. Stárnoucí herecká legenda Jean Reno jako Danzer stále neztrácí nic ze svého charismatu a hereckého umění, které diváci tolik milují.   

      FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ

 

Film  KRÁLOVÉ HOR  přichází do kin v ten správný čas. 

V čas usebrání se , vzpomínání i bilancování pro ty z nás, kteří jsou již nějaký čas dospělí ... v čas okouzlení, pohádek a objevování pro ty nejmenší z nás ....  v čas radosti, oddechu, prázdnin a chvilkové „ SVOBODY“ pro ty co se nacházejí zrovna uprostřed.

A právě o tom je tento film ..... o svobodě, lásce, přátelství, pravidlech života, která lze změnit i o těch, která už ne.

Krásný, moudrý film , kde každé slovo má své přesné místo, neb jich je poskrovnu. Hlavní roli hraje cit oděn do hávu jedněch z nejkrásnějších hor naší planety.

Je to film, který přináší uvědomění si pro ty kdo vidí, dobrodružství těm kteří ho čekají, podívanou všem milovníkům přírody a pohlazení těm kdo smutní nad ztrátou svých blízkých. 

Život je krásný, i když to tak nějakou dobu nemusí vypadat, nová cesta vždy před námi, stačí se jen na ni vydat a jít......

Králové hor je filmem pro všechny generace a velkým zážitkem pro každého, kdo má otevřené srdce. Rozhodně není pouze příběhem o přátelství chlapce a orla, jak stojí psáno na plakáte, nýbrž příběhem lidského života, jakým je úplně stejně i ten prožívaný v přeplněném světě velkoměsta....

Na plátně se odehrává příběh vyprávěný dvěma skvělými herci a jedním začínajícím, ovšem schopným stejně silného projevu. Dále hrají nádherné, tvrdé hory, v nich pak králové povětří orli a pár dalších zvířátek, z nichž každé má své jasné a důležité místo, tak jako máme to své my lidé ............my člověk....  T.P.

Fotogalerie