Kovový nábytek a doplňky Le Patio vás budou bavit

Le Patio neúnavně pokračuje ve své misi: dovážení originálního nábytku vyráběného v Indii udržitelným stylem s důrazem na recyklaci a autentičnost. Tentokrát vás v nové kolekci potěší velké množství nábytku, který s kovem pracuje netradičním způsobem. Kovová proplétaná křesla a stoličky doplňuje komoda v lehce kosmickém vzhledu, lampa inspirovaná art decem nebo industriální pozinkované doplňky a mnoho dalších.

 Kov v mnoha podobách

Pod pojmem kovový nábytek si mnohdy nedokážeme představit nic určitého, v horším případě  těžké pseudo provensálské nábytky, v tom lepším industriální kousky. Kov kromě toho, že je nesmírně trvanlivý materiál, má výhodu neskutečného množství povrchových úprav. Co se týká stylu, nemusí jít vždy o obligátní industriál nebo retro styl, jak dokazuje aktuální kolekce Le Patio – kov může být hravý, romantický i elegantní. A hlavně skvěle odlehčí každý interiér s převahou dřeva!

 

Originální nábytek Le Patio

Originální nábytek a bytové doplňky Le Patio vybírá a často i navrhuje designérka a majitelka obchodů, Monika White, v Indii. Kolekce mají jedinečný půvab pro ty, kdo nechtějí podporovat mainstreamový nábytkářský průmysl.

Část kolekce reaguje na aktuální designové trendy: jde o kovový nábytek a doplňky inspirované různými styly: od art deca, přes 60. a 70. léta až po industriál a boho styl.

Druhá část vychází z filozofie wabi-sabi respektující věci ve všech svých životních fázích. Základem je recyklované dřevo – ať už jde o trámy ze starých lodí nebo z různých staveb určených k demolici, vždy jsou zajímavě zkombinované s dalšími přírodními materiály tak, aby tvořily harmonický celek. Přirozená patina - pozůstatky starých barevných úprav, kování, oděrky a povrchové praskliny – tak vtiskne každému kusu svůj originální příběh.

Pěkný den s vůní levandule:) přeje Kateřina Marková R. Pereira

 

 

Fotogalerie