Knihkupectví na rohu

Augustin Kleon ve svém bestselleru – Kraď jako umělec - píše: „ Možná se ti někdy s dávkou štěstí podaří, vydělávat si na živobytí tím, co opravdu miluješ. Nejspíš to ale potrvá. A do té doby potřebuješ nějakou normální práci.“ 

Martin Koubík je toho příkladem. Povolání vyzkoušel několik než zakotvil na místě, které je jeho srdeční záležitostí, u práce kterou miluje. Knihkupectví na rohu, kousek pod vršovickým kostelem, hned vedle parku, je už šest let jeho královstvím a právě teď vede boj za to, aby jím bylo i nadále. Ne že by do něj nechodili lidé a nekupovali knihy, vždyť je oázou všech knihomolů ze širokého dalekého okolí. Ale plány mocných bývají všelijaké a ony také rozhodnou, zda se stáhnou mraky nad jeho kouzelným světem.

20 500 titulů je bohatstvím tohoto krámku a mezi nimi paní Kateřina. Usměvavá a zamyšlená zároveň. Ví všechno o každé z knih, které kdy vyšly. Vážně, také jsem nevěděla, že je něco takového možné. 

A umí je i hezky balit. To když Jirka Lábus nakupuje dárky pro kamarády. Je totiž jedním ze zdejších knihomolů největších......

Knihy jsou tu všeho druhu a pokud některá chybí, hned se sežene. Spřátelených knihkupců a antikvariátů je dost a co tihle dva neseženou, zaručeně už k sehnání není. 

Otevřeno je každý pracovní den a někdy i o weekendu, ale to jen pro ty, kteří o tuto službu pána domu požádají. Pak se zde konají nedělní rodinná setkání s vyprávěním pro čtenáře všeho věku, voní káva a stránky knížek šustí v rukou každého z nich. I tohle je dárek, který tu můžete, pro své blízké, pořídit. 

Když se pojí povolání s posláním, zažíváte veliké životní štěstí.

Martin a Kateřina ho mají a proto je svět na tomhle místě radostným a krásným.................................   T.H.P.

foto-dhaj.

www.vrsovickeknihkupectvi.cz          kniha@vrsovickeknihkupectvi.cz   PRAHA 10, MOSKEVSKÁ 57

Fotogalerie