Kniha Žena v proměnách roku prakticky radí, jak žít v souladu s přírodními cykly

Autorka knihy, Alena Naďová, se vrátila do rodných Bílých Karpat, aby zde žila v souladu s přírodou a tradicemi – přesně tak, jak radí v její knize Žena v proměnách roku. Ale nenechte se mýlit, publikace není o radikální životní proměně. Naopak vede moderní ženu velmi citlivým způsobem, jak pochopit přírodní cykly a být v souladu sama se sebou. Praktické rady střídají poetické metafory doplněné kouzelnými ilustracemi a fotografiemi přírody.

Kniha chce pomoci ženám být v souladu se sebou

V poslední době se stále více objevují publikace zaměřené na bylinky, zdravou výživu, tradice, rituály. Tato kniha nemá za cíl být jednou z dalších na toto téma, ale chce ženám především pomoci být v souladu se sebou a přijmout svoje různé životní cykly na základě pozorování proměn přírody v průběhu roku. Na každý měsíc nahlédneme z pohledu mysli, psychiky a těla. Naučíme se, jaké bylinky sbírat, jak na výživu v tomto období. V neposlední řadě se zamyslíme nad významem každého měsíce, co nám přináší do života, připomeneme si starodávné obyčeje a zvyky – ať už pohanské či křesťanské.

Kniha jako citlivý průvodce pro navázání vztahu s přírodou

Žena v proměnách roku není návodem pro život, ale je citlivým průvodcem pro navázání vztahu s přírodou a pochopení jejího rytmu. Odedávna jsme její součástí, jen jsme na to pod tíhou běžných starostí zapomněli. Autorka provází ženy cyklem roku tak, jak probíhá v přírodě. Její dojemné metaforické příběhy ze života pomáhají pochopit poselství daného tématu. Cílem autorky je pomoci ženám hledat souvislosti mezi ději v přírodě a v nich samých, přijmout se a získat jistotu, že náš život je v pořádku. Slova v knize souzní s půvabnými ilustracemi a kouzelnými fotografiemi přírody.

O autorce

Alena Naďová (1967) je zahradnicí, pokornou obdivovatelkou přírody a krajiny, znalkyní přírodních cyklů a tradičních rituálů. Po absolvování Zahradnické fakulty v Lednici na Moravě (MZLU, Brno) pracovala na různých pozicích ve velkých i menších firmách, od roku 2016 je na volné noze s osobní značkou Čarokvítí. Hospodaří na pozemku po předcích v Bílých Karpatech, pořádá kurzy, na kterých předává svou znalost divokých bylin, jedlých květů a netradiční zeleniny a jejich použití v kuchyni. Umí formou metafory a příběhu provázet rostlinnou říší, na zážitkových seminářích pomáhá ženám naladit se na přirozené rytmy přírody s cílem žít harmoničtější život v běžné denní realitě. 

Fotogalerie