KLÁRA VYTISKOVÁ je zpět! Právě vychází nové album Love Is Gold!

Necelých pět let od vydání svého sólového debutu přichází Klára Vytisková konečně s novým řadovým albem! S albem, na němž se odpoutává od rodinných témat předchozího počinu, pomyslně se vydává z vesnice zpět do města a soustředí se na sebepoznání, respekt k sobě samé i na lidské bytí jako takové. Novinka Love Is Gold, je silnou výpovědí i důkazem, že i přes delší pauzu neztratila držitelka Ceny Anděl 2015 nic ze své schopnosti se umně pohybovat v ranku moderního popu a přitom si udržet jasně rozpoznatelný styl a charisma. 

Výmluvně o tom vypovídá aktuální singl Just Be You (na videoklip se podívejte zde: http://y2u.be/M7pY5WhYtRI).

“Měla jsem tracky na desku už hotové, a pak mi najednou přišla do hlavy písnička o tom, že život není soutěž. Že se často srovnáváme s ostatními, řešíme, proč on jo a já ne, čemuž moc nepomáhají ani sociální sítě. Stejně jako to, že hodně lidí žije životy seriálových postav a zapomínají žít ten svůj... Že si málokdy najdeme čas na přemýšlení o tom, co opravdu chceme, jaké je naše tempo, kterou cestou se vydáme... Zatemňujeme si mozek přemýšlením o ostatních a zapomínáme na sebe. Bavilo mě to téma, sama jsem byla jako dítě soutěživá, chtěla jsem vyhrávat v pexesu, na lyžích. No a tak vznikla Just Be You - píseň o tom, že život není soutěž, každý máme svoje tempo, svoje radosti, odlišné zájmy a je to tak úplně v pořádku…,” vysvětluje Vytisková stěžejní myšlenku skladby.

Ideový koncept písně pak hravou formou reflektuje i samotný videoklip, který osobitá zpěvačka a skladatelka natáčela společně s režisérkou Terezou Vejvodovou ve Sportovní hale v Dolních Břežanech, jež se v roce 2018 stala absolutním vítězem českého Grand Prix architektů, získala Národní cenu za architekturu a navíc byla vyhlášena i Stavbou roku 2018.

Vedle Just Be You najdeme na Klářině novince dalších jedenáct autorských tracků, které z velké části vznikly během posledních dvou let.  Ať už se vydává na rande sama se sebou jako v prvním singlu Ice, spaluje vlastní nejistoty ve skladbě Burn či vede pomyslný dialog mezi já a já, který můžeme sledovat v jednom z vrcholů alba duetu Gold s Albertem Černým ze skupiny Lake Malawi (společně skladbu představí 31. března na předávání Cen Anděl 2019 v O2 Universum), je pro Vytiskovou ve všech případech charakteristický rozpoznatelný vokál, svěží zvuk a skvělá produkce. Tu mají na svědomí bývalý Klářin spoluhráč z kapely Toxique Viliam Béreš, Igor Ochepovsky, Jonathan Owusus-Yianomah, Šimon Holý či Marcell, producent aktuálního singlu Just Be You.

Samostatnou kapitolou je pak bonusová, v pořadí třináctá skladba v podobě unikátní coververze kultovní písně Marty Kubišové Ring-o-ding, s níž vystoupila Vytisková loni na Cenách OSA a říká k ní: „Ráda zpívám svoje písničky, protože přesně vím, jaká se za tím skrývá emoce. Ale existují skladby, jako je právě Ring-o-ding, které ve mně emoce vyvolávají, a proto se mi to zpívalo strašně dobře, našla jsem v tom i spojitost se samotným albem Love Is Gold a jeho tématem dialogu se sebou samou.“ 

 

SUPRAPHON    

Fotografie: Barbara Gorbunova a Benjamin Butter 

Fotogalerie