KINGSMAN - ZLATÝ KRUH

                              

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky, říká se, ale neplatí to vždy tak docela. Autoři Jamese Bonda to veleúspěšně činí již několik desetiletí a v jejích šlépějích se teď vydal i britský producent, scénárista a režisér Matthew Vaughn se svým společenstvím tajných agentů ještě tajnější organizace Kingsman. Je stejně oslavován a právem. Jeho nový film Kingsman: Zlatý kruh - baví své diváky vskutku skvěle, smích milovníků anglického černého humoru zní kinosály a je vidět, že se výborně bavili při natáčení i herci. Nemusí o tom mluvit, i když tak činí při každé možné příležitosti, je to z jejich projevu na plátně jasně vidět a to i přes to, že jim vévodí převážně kamenné tváře, jak se na příslušníky anglických tajných služeb sluší a patří – o to větší radost pro publikum. Ohromnou zábavu museli mít při své práci i scénáristé:  Jane Goldman a režisér filmu Matrhew Vaughn - osobnost ve světě filmovém dobře známá. Pracují s ním herecké hvězdy z největších, obdivují ho a tak neslýchá slovo ne, zažádá-li o spolupráci. Jsou jimi např.: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Jim Carry, Samuel L.Jackson, Daniel Graig, Tom Hardy, James McAvory a další.  Pan Vaughn je evidentně dobrým lovecem ne pouze ve světě pracovním, ale také soukromém – Claudia Schiffer, jedna z pěti nejopěvovanějších modelek světa, je jeho manželkou, matkou jeho tří dětí a také jedním z prvních, kdo se může bavit jeho nápady, ve kterých není nouze o tvrdý humor a spoustu fantazie.  

Kingsmani jsou tedy opět zde, již jednou zachránili svět a teď stojí před další výzvou. Centrálu jim totiž zničil někdo s pořádným arzenálem a celý svět se pomalu stává rukojmím dalšího šíleného padoucha, jímž je, jak vyjde najevo, dost veliká psychopatka Poppy v podání skvělé Julianne Moore. Agenti Eggsy (Taron Egerton), nyní poněkud hendikepovaný Harry Hardy (Colin Firth) a Merilin (Mark Strong) se musí spojit se spřátelenou americkou špionážní organizací trefně pojmenovanou Statesman a to s agenty Tequila (Channing Tatum)  Whiskey (Pedro Pascal), Champagne ( Jaff Bridges) a Ginger (Halle Berry), aby zamezili děsivému plánu Poppy, držící mimo jiné v zajetí Eltona Johna (sir Elton John), který ještě podtrhává šílenství své, již tak dost cáklé, věznitelky. Je nutno říci, že málokdo si ze sebe dokáže dělat legraci v tak velké dimenzi, jako právě tento hudební velikán a je jedno zda jde o „výstup“ na pódiu, v rozhlase či právě ve filmu. 

 

Takže Kingsmany čekají nové výzvy a překážky a vás prima zábava, samosebou jste-li milovníky akčních špionážních komedií. Film je plný skvělých kaskadérských výkonů jak od profíků, tak herců. Jedna akce střídá druhou, což ovšem neznamená, že by nebyly prezentní i chvíle klidu. Vynálezy všeho druhu by zdejším agentům mohl závidět i slavný zásobovací důstojník inovátorské sekce M16 pan „Q“,  jehož objevy zachraňovali život slavnému OO7. Nutno říci, že Merilin svého geniálního kolegu, k radosti již poměrně velikému fan clubu Kingsmana, v mnohém předčil. Omlouvám se, že podobně jako spousta jiných srovnávám tento film s Jamesem Bondem – ale ono se to prostě nedá obejít. Proto ostatně také vznikají po světě cluby a TV pořady milovníků tohoto žánru, zaobírající se právě srovnáváním obou děl....a to je prima, protože při jejich diskusích zní smích, člověk se pobaví, vyvětrá si hlavu a dostane dobrou náladu.

No a tu přeji i vám -  Kingsman: The  Golden Circle běží v našich kinech již od 21.9.

 

Fotogalerie