KINGSMAN – PRVNÍ MISE

                                                 

Kingsman – první mise je radostí pro všechny milovníky komiksových postav ožívajících na stříbrném plátně, netrpělivě očekávanou klasikou pro členy fan clubu Kingsmen filmů, potěšením pro každého, kdo má rád kultivované, poněkud „šílené“ příběhy, plné anglického humoru, překvapení, byť i třeba předvídatelného, a emocí zrcadlících se za zdánlivě kamennou maskou nasazenou na tvářích neohrožených akčních hrdinů. 

Britský režisér, scénárista a producent Matthew Vaughn svým posledním filmem Kingsman-první mise pouze potvrzuje, že je právem zařazován mezi nejúspěšnější filmaře současnosti. Je vidět, že je vzdělaný, chytrý, svou prací se evidentně baví a dokáže se trefit do černého. Je producentem filmů např. Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k, režisérem filmů Kick-Ass, Hvězdný prach, Po krk v extázi a dalších. Nyní nám nabízí historii v kostce. Vypráví příběh, v němž se prolínají známá fakta spolu s fikcí, aby dokonale okořeněna anglickým humorem a nemalým množstvím fascinujících „absurdit“, podala svědectví o ničivé síle manipulace, o naivitě, nevědomosti a „poslušnosti“ vedoucí ke zkáze člověka - o nesmyslnosti válek. V tomto případě první světové války.

Národy se budou vyvražďovat, zatím co my budeme bohatnout!“ Na scénu vstupuje sebranka psychopatů a geniálních zločinců, aby rozpoutala válku, získala absolutní moc - ovládla lidstvo. Oproti nim se snaží jeden muž vyhrát závod s časem a tento šílený záměr překazit. Jeho chrabrost nemá (navzdory věku) obdoby, jeho čest je bez poskvrny, mysl moudrá, bystrá, vidoucí, úsudek jako ostří břitvy, duše bolavá ranami osudu. Sledujeme tedy dokonalého hrdinu a zároveň ovšem naprostý herecký koncert Ralpha Finnese (Anglický pacient, Červený drak, Grandhotel Budapešť…). Jeho Duke of Oxford v sobě nese všechny znaky Jamese Bonda ještě posíleny o schopnosti Marvelových hrdinů - svět zachraňuje s grácií a noblesou pravého gentlemana. Oproti němu (mimo tajemného šíleného vůdce všech zloduchů) naprosto nezapomenutelný Rasputin v podání herce, který mívá ve zvyku po sobě tuto stopu zanechávat - Rhyse Ifanse. Nezapomenutelným se stal už jako spolubydlící Hugh Granta v Notting Hill, nebo například jako psychopatický stalker Jed v  Nezničitelné lásce. Souboj Rasputina s Vévodou z Oxfordu, jeho synem (Harris Dickinson-Plážoví povaleči) a přítelem Sholou (Djimon Hounsou – Gladiátor) se ostatně již stal hitem na sociálních sítích. 

Je mi radostí moci vás pozvat na tento, vskutku zábavný film. Film, kterému vévodí vynikající herecké výkony a opulentní, naprosto dokonalá výprava. 

 

 

Fotogalerie