Když Andělé roztáhnou křídla

 

Kde je paní Zuzana Baudyšová, vždy se děje něco, co pomáhá dětem v nouzi a ne jen jim....

A to něco se děje neustále, neb paní Zuzana nemá chvíle, kdy by nebyla presentní. V naší zemi se jistě nenajde mnoho lidí, kteří by o existenci této nesmírně vzdělané, silné a odvážné ženy, která umí bojovat za druhé, nevěděli.

 

Nadace Naše dítě, kterou v roce 1993, na pomoc dětem v krizových situacích, založila, právě slaví své dvacáté druhé narozeniny a důvod k oslavě má vskutku nemalý. Vždyť kdo už se může pyšnit organizací tohoto druhu bez afér a skandálů, díky níž by měla taková spousta tragických dětských příběhů šťastný konec. Díky důvěře velikého množství sponzorů mohla za ta leta přerozdělit 270 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí, poskytnout tisíce rad na Lince právní pomoci a uskutečnit nemalou řadu osvětových projektů.

 

V únoru tohoto roku Nadace získala cenu evropského občana, udílenou Evropským parlamentem, kterou paní Zuzana, jako její prezidentka, v Bruselu převzala. S oslavou narozenin také odstartoval již šestý ročník velmi úspěšné kampaně 5 000 000 Kč pro dětský úsměv, kterou pro Nadaci pořádá síť drogerii a parfumerií Rossmann. Za nákup výrobků označených Smilíkem se podařilo získat 30 799 566 Kč na pomoc kriticky nemocným novorozencům, dětem vyžadujícím okamžitou pomoc, či dětem autistickým a hendikepovaným. Musíme si pomáhat je heslem mnoha velkých srdcí, která mají všichni, kdo tak činí a je krásné, že jich je mezi námi tolik.

Poslání paní Zuzany je nelehkým údělem a my jí přejeme spoustu další životní síly pro tuto nikdy neustávající práci. Práci která přináší jak bolest a smutek, tak i velkou radost a pocit naplnění.  T.P.