JOSEF MARŠÁLEK aneb Deset provoněných sobot!

Kdo bude tentokrát nejlepší? amatérským pekařem Česka? Souboj o titul "nej" amatérského pekaře Česka odstartuje už tuto sobotu (12. března ve 20:10 hod.) na ČT1. Divákům se představí finálová dvanáctka soutěžících v druhé řadě zábavného formátu Peče celá země. Hodnocení jejich výkonů se zhostí Míša Landová a Josef Maršálek, v roli moderátorů se i tentokrát představí Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Po odvysílání první řady tohoto pořadu se ukázalo, že pečení tuzemské diváky opravdu baví, proto se tvůrci rozhodli k pokračování. Tentokrát televizní štáb připravil pro diváky celkem 10 sedmdesátiminutových dílů, ve kterých nebudou chybět jak obdivuhodné výkony, tak okamžiky, kdy se soutěžícím až tak úplně nedařilo. „Z gauče to pečení vypadá mnohem snazší, než je to pak v reálu,“ komentuje po první výzvě účast v pořadu jeden z tuctu nových soutěžících. Ti se sešli v areálu zámku Bon Repos, který se po dvou letech znovu provoněl vůněmi nejrůznějších ingrediencí a následně připravených pochutin. Na účastníky Peče celá země tentokrát čekala zadání obsahující tradiční výrobky jako vánočka, housky, perník nebo rakvičky, ale i výzvy vybízející k větší představivosti, zručnosti a kreativitě. Amatérští pekaři během natáčení v rámci natáčení druhé řady spotřebovali přes 230 kilogramů mouky, 115 kilogramů čokolády a 2 700 kusů vajec.

I v této řadě porotci ukáží, jak měří každý centimetr zadání a dohlíží nejen na správnou konzistenci a chuť, ale také barvu. Vítěze tentokrát vybírá Josef Maršálek a blogerka a lektorka kurzů vaření a pečení Míša Landová.

Cílem pořadu je najít nejlepšího cukráře a pekaře mezi dvanácti amatérskými soutěžícími. Soutěžící dostávají v každém díle úkoly z různých oblastí pečení, například výroba pravých podkrkonošských buchet, recept na upečení kvasového chleba, slaných koláčů, složitého dortu nebo regionálních laskomin. V každém dílu musí splnit celkem tři zadání, přičemž první dva v jeden den, poslední úkol, který bývá nejnáročnější, se natáčí v den následující. Porota v závěru každé epizody vybírá ze soutěžících pekaře týdne, tedy toho, komu se úkoly podařilo splnit nejlépe. Naopak ten, jehož výtvory byly nejhorší, je na konci dílu vyřazen. Do poslední epizody se probojuje finálová trojice, ze které porota vybere celkového vítěze. 

P.S. Fotografie v galerii Vás zavedou na tiskovku k pořadu Peče celá země… Josef Maršálek byl skvělý, jeho motto zní: Péct, milovat a žít. Je to muž s velkým srdcem, talentem a je opravdu zábavný.

 

Fotografie: Dagmar Hájková

 

Fotogalerie