JE NAČASE BÝT ŠTASTNÝ! KATEŘINA KANTOVÁ

 Petra Paroubková se po roce ukázala ve společnosti. 

Petra Paroubková se po roce ukázala ve společnosti. Měla k tomu totiž pádný důvod. Své přítelkyni Kateřině Kantové pokřtila knihu. S psycholožkou Kateřinou Kantovou ji pojí nejenom přátelství ale i práce, před dvěma lety ji totiž vydala její první knihu o deviantech Moje zpověď. Druhá kniha Kateřiny Kantové má již o něco pozitivnější titul, a to Je na čase být šťastný.

Nevyužila jsem služby Kateřiny jako psychologa,“ směje se Petra Paroubková, „to by ani nešlo, jelikož Katka je má kamarádka, ale můžu potvrdit, že ona sama je velmi pozitivní člověk a na mě měla ten nejlepší vliv zejména v těžkých chvílích, kdy si dcera zlomila nohu.“ Samotné Petře pomohl její pozitivní přístup k životu v rekonvalescenci po mozkové příhodě, kterou před více než rokem prodělala. Nyní je již v pořádku a nadále se věnuje překladům a rodině. Na křtu štěstím zářila a velmi ji to slušelo.

Kateřina Kantová je propagátorka pozitivní psychologie, což je zjednodušeně řečeno nauka o štěstí. Je to nový obor psychologie, který zkoumá, jak se obyčejní lidé mohou stát šťastnějšími a naplněnějšími. K napsání knihy mne inspiroval příběh, který vypráví dědeček svému vnukovi a je to o tom, že všichni v sobě máme dva vlky, kteří bojují o kontrolu nad námi. Jeden je negativní a pro nás destruktivní a druhý je pozitivní a pro nás přínosný. Vnuk se ho ptá, který vyhraje a dědeček mu odpoví, že ten, kterého budeme krmit. Cílem této knihy je pomoci lidi krmit toho pozitivního vlka, " říká usměvavá psycholožka Kateřina Kantová.

Kateřina Kantová mimo jiné přispívá i na populární blog BoBo Vibe Lucie Janotové a Evy Jasanovské, která ji ke knize napsala předlohu.

 

 

Kateřina Kantová

Tato kniha je manuálem ke znovunabytí štěstí, vnitřní vyrovnanosti, pocitu pohody a naplnění. Zároveň vám nabídne mnoho technik a ukáže na příkladech, jak toho dosáhnout. Je určena všem, kdo se na cestě za štěstím a spokojeností trochu zatoulali a cestou ztratili i motivaci k pozitivním změnám.

Naší první povinností je mít rád sám sebe, udělat se šťastným, a teprve až se nám to podaří, budeme mít rádi lidi okolo sebe a uděláme šťastnými také ostatní. V této uspěchané době máme tendenci sami na sebe zapomínat a může to pro nás mít velmi nepříjemné následky (stres, pocit vyhoření a vyčerpání, deprese atd.). Děláme mnoho věcí najednou a ani jednu si pořádně neužíváme, nemáme čas, stále někam pospícháme. Zabýváme se věcmi, které nejsou ovlivnitelné (třeba že náš šéf vstal levou nohou z postele), místo toho, abychom svou pozornost a mysl zaměřili na to, co ovlivnit jde. Nemáme čas na sebe, ale ani na naše blízké, v době technologických vychytávek už spolu ani netrávíme kvalitní čas, a proto byla napsána tato kniha. 

Fotogalerie