Jaro v Jižním Burgenlandu – je čas jít ven!

Sportovní jarní probuzení v lázeňském regionu Stegersbach

 

Čerstvý vzduch je jako droga, kterou vám každý lékař schválí. A my všichni trpíme seriózními abstinenčními příznaky. Jakmile nastane skutečné jaro, vyrazte ven. 

V Jižním Burgenlandu začíná díky mírnému panonskému klimatu jaro podstatně dříve. Probouzející se příroda a všude se zelenající louky a fairwaye golfových hřišť lákají nejen golfisty, ale i běžce, cyklisty, turisty požitkáře a milovníky nordic walking do malebné kopcovité krajiny kolem lázeňského resortu Stegersbach.   

Do sedel ...

Jižní Burgenland a cyklistika patří pro mnoho návštěvníků této části Rakouska neoddělitelně k sobě. V mírně zvlněném a sluncem zalitém Burgenlandu se nachází perfektně vybudovaná síť cyklostezek o délce 600 km, které jsou jednotně a jasně značeny. Stegersbach samotný leží přímo na dvou okružních cyklostezkách: B63 Streuobstwiesen-Radweg o délce 42 km a B56 Stremtalradweg o délce 20 km a další na ně plynule navazují. Z hlediska terénu jsou rozmanité a jistě uspokojí všechny typy cyklistů: ty, kteří se na kole rádi kochají krásnou rozkvétající krajinou, tak i velmi zdatné polykače kilometrů.  

Allegria – běh pro požitkáře 

Když začne jarní sluníčko hřát jsou jogging a nordic walking vynikající příležitostí k prozkoumání sportovní arény Stegersbach s 20 značenými a pomocí GPS změřenými trasami. 

Letos, 30. května, lze změřit síly při příležitosti Běhu pro požitkáře, který organizuje rodinný resort Allegria. Na trase dlouhé 4,6 kilometrů se budou konat různé soutěže pro tříčlenné týmy i jednotlivce podle motta: „Účastnit se je důležitější než zvítězit.“ Vstupné pro týmy bude 60,- euro a pro jednotlivce 22,- euro a bude zahrnovat i vstup do termálních lázní. Výnos z tohoto velkého klání dostane ústav v regionu, který se stará o rodiny s vážně nemocnými dětmi. Přihlásit se je možné do 26. května.

Speciální nabídka pobytu v ALLEGRIA RESORTu STEGERSBACH **** by Reiters:

Cena: od 204,- eur za osobu a dva noclehy, včetně celodenní penze PLUS a volného vstupu do hotelových i veřejných lázní.Navíc zahrnuje celodenní greenfee na golfových hřištích ve Stegersbachu : za pouhých 28,50 eur startovné s 50procentní slevou.

 www.allegria-resort.com  

Hubnout à la carte v Balance Resortu

Hotelové wellness centrum  Acquapura Balance nabízí zajímavé programy pro štíhlou linii.

Program Balance Shape je tří-, čtyř- nebo sedmidenní.  Začíná měřením impedance, které umožní zjistit aktuální fyzický stav a tělesnou kondici. Na jeho základě dostane klient individuálně sestavený pohybový a výživový program.

4 noclehy – od 665 eur za osobu

 www.falkensteiner.com

Ajurvéda Detoxing v hotelu Larimar

Hotel & Spa Larimar****S se intenzívně věnuje léčebným metodám z Dálného východu.

Na jaře zde pravidelně hostují ajurvédští specialisté z indické Keraly a k získání čerstvých sil doporučují detoxikační balíček Ajurvéda Detoxing. Po vstupním pohoru vypracují terapeuti ozdravný plán, který se skládá z komplexní detoxikace, kdy nejrůznějšími metodami očistíte části svého těla od žaludku, střev, až po dutiny a krev. Přímo v Larimaru vám pak pomohou změnit stravu, tak aby vám skutečně prospívala, vyberou vám vhodné cvičení, se kterým už tady můžete pod dohledem zkušených trenérů začít.

Nabídka 7denního ozdravného pobytu zahrnuje kromě 7 noclehů vstupní prohlídku s pulzní analýzou, 14 ajurvédských procedur, tři detoxikační koupele a každodenní jógu. 

Cena od 1.879,- za osobu. 

www.larimarhotel.at 

Božský spánek v hotelu PuchasPLUS

V žádném jiném stavu si člověk tak neodpočine, jako během spánku. Kvalita spánku je však důležitější než jeho délka.  Kolik spánku člověk potřebuje, je individuální. Renomovaný odborník na problematiku spánku, berlínský profesor dr. Karl Hecht je dokonce přesvědčen, že naše zdraví z devadesáti procent závisí na zdravém spánku. Civilizační choroby jako jsou cukrovka II, poruchy krevního oběhu, vysoký krevní tlak a dokonce i rakovina – souvisejí se špatným spánkem víc, než se dosud předpokládalo. To znamená, kdo chce zdravě žít, musí především zdravě spát.

V termálním hotelu PuchasPLUS je nábytek z limbového dřeva, které má velmi pozitivní účinky na zdraví. Éterické oleje, kteér limbové dřevo obsahuje, uklidňují srdce, snižují tep a zaručují tak klidnější blahodárný spánek. Speciální matrace s nastavitelnou tvrdostí rovněž přispívají ke kvalitnímu odpočinku.

Speciální nabídka „Zirbe (limba)“ : od 197,- eur za osobu a dvě noci - vám umožní vyzkoušet během dvoudenního pobytu limbové postele, limbový zábal a limbové prosecco na uvítanou.  

www.puchasplus.at 

www.stegersbach.at 

 Natascha Kames, natascha.kames@kames-media.at   

 

Fotogalerie